Zbieraj nakrętki dla Paulinki!

Grodzisk Maz.

Paulinka to 17-miesięczna mieszkanka Grodziska Mazowieckiego, która zmaga się z wadą wrodzoną – zniekształceniem lewej nóżki. Możemy jej pomóc na kilka sposobów. Zbierając nakrętki i przynosząc je do grodziskich placówek miejskich lub za pomocą siepomaga.pl.

O historii Paulinki pisaliśmy niejednokrotnie na łamach portalu WPR24.pl. Ta cudowna mała dziewczynka urodziła się z za małą i za krótką nóżką. Jest dzielna i walczy o pełną sprawność. Niestety na tej drodze czeka ją jeszcze wiele pracy oraz różnych doświadczeń. – Jak Paulinka skończy dwa latka, doktor Paley naprawi stopę, kolano i biodro. Potem czekają ją rehabilitacje, a za dwa, trzy lata pierwsze wydłużenie nóżki. Potem będzie jeszcze jedno wydłużanie i cud – chodzenie na własnych, równych nogach. Chciałabym jak najszybciej przez to przejść, by potem nie pamiętać, jak bardzo ją bolało… – opisuje mama Paulinki.

Aby pomóc tej dzielnej dziewczynce organizowane są różne akcje pomocowe. Wsparcia można udzielić między innymi poprzez zbieranie plastikowych nakrętek. Przecież to tak niewiele… Gdy skończy się nam napój wystarczy nie wyrzucać nakrętki, a kiedy zbierzemy ich większą ilość zawieźmy je do jednej z grodziskich placówek.

– Nie wyrzucajmy plastikowych nakrętek. Zbierać można te, które zostają nam po wodzie mineralnej, napojach, sokach, butelkach z chemią gospodarczą i kosmetykami. Do zbiórki nadają się te, które nie zawierają dodatkowych elementów takich jak uszczelki, tekturki, gumki, styropianiki, folijki. Zebrane nakrętki można przynieść do urzędu miejskiego, na basen, na halę, do Mediateki lub do Zespołu Szkół nr 1 – poinformował grodziski urząd.

Wsparcia można udzielić też za pomocą fundacji siepomaga.pl. Wystarczy wejść TUTAJ i kliknąć w przycisk „Wesprzyj”. Dalej trzeba postępować zgodnie z instrukcjami. Na stronie fundacji można zapoznać się ze szczegółową historią Paulinki.

Pomagajmy!

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Zbieraj nakrętki dla Paulinki!”

  1. Ololo pisze:

    A w Pruszkowie gdzie można oddać nakrętki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły