Zbadają powietrze nad Gąsinem

Pruszków

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska przeprowadzi badania powietrza w Pruszkowie. Kontrola jest konieczna w związku z pojawieniem się pyłu nad Gąsinem.

Biały kurz nie dawał spokoju mieszkańcom Gąsina. Pojawił się w sobotę, 21 listopada, i osiadał na samochodach oraz dachów domów. Mieszkańcy obawiali się o swoje zdrowie. O całej sprawie powiadomili straż miejską, zawiadomienie w tej sprawie dotarło do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Pył wydobywał się z jednej z fabryk zlokalizowany na terenie Pruszkowa. Okazało się, że był to wynik awarii jednej z maszyn. Firma podjęła decyzję o jej wyłączeniu do czasu naprawy.

Sprawą zajął się Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, który przeprowadził kontrolę pod kątem ewentualnego zagrożenia. – Przekazaliśmy tę sprawę do właściwych organów. Na miejscu zjawili się kontrolerzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, aby ocenić sytuację. Okazało się, że doszło do uszkodzenia jednej z maszyn. Firma wymieniła filtr i zakład wznowił produkcję – wyjaśnia Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w Pruszkowie.

Na tym jednak nie koniec. – WIOŚ zbada również jakość powietrza. Sytuacja z pyłem była szalenie uciążliwa dla otoczenia, dlatego też konieczne jest sprawdzenie, czy nie ma żadnego zagrożenia dla zdrowia – mówi Jakubczak-Garczyńska.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.