Zatrzymany z dożywotnim zakazem kierowania i pod wpływem

Region

Kolejny nietrzeźwy kierowca wpadł w ręce policjantów grodziskiej drogówki. Podczas dokładnej kontroli okazało się, że 40-latek ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany przez sąd za wcześniejsze przestępstwa.

Kilka dni temu w trakcie służby na terenie gminy Jaktorów policjanci zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Rutynowa kontrola rozpoczęła się od sprawdzenia stanu trzeźwości kierowcy i tu okazało się, że wsiadł on za kierownicę auta po alkoholu. Policyjny alkotest wskazał 0,33 mg/l alkoholu w organizmie kierowcy. Po informacji o popełnieniu przestępstwa drogowego, funkcjonariusze dokładnie sprawdzili dane mężczyzny. Ku ich zaskoczeniu w systemach informatycznych widniał zapis o dożywotnim zakazie prowadzenia wszelkich pojazdów, wydany w ubiegłym roku przez Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim. – Kolejna informacja o 40-latku dotyczyła jego poszukiwań w celu doprowadzenia do aresztu śledczego, gdzie ma odbyć 364 dni zastępczej kary pozbawienia wolności zgodnie z nakazem Sądu Rejonowego w Garwolinie. Kierowca trafił do policyjnej celi – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Przestępstwa te zagrożone są karami nawet 5 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z nakazem zatrzymany trafił do aresztu śledczego, w którym spędzi najbliższy rok za poprzednie czyny. Sąd zdecyduje o karze dla niego za przestępstwa drogowe, ujawnione przez grodziskich policjantów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Zatrzymany z dożywotnim zakazem kierowania i pod wpływem”

  1. ale jaja pisze:

    Niech mu dadzą potrójne dożywocie. Jak w Stanach.

  2. Olo pisze:

    Kara której nie można wyegzekwować. Zakazali mu i co ? Nic !!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły