Zatrzymany z czerwoną notą Interpolu

Raszyn

Czerwoną notę Interpolu publikuje się w celu zatrzymania, tymczasowego aresztowania i ekstradycji osoby poszukiwanej. Policjanci z pruszkowskiej komendy zatrzymali 46-letniego obywatela Mołdawii z właśnie taką notą.

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy, którzy na co dzień zajmują się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Do zatrzymania doszło w Raszynie.

O szczegółach informuje kom. Karolina Kańka z pruszkowskiej komendy – W trakcie legitymowania i sprawdzeń okazało się, że 46-letni obywatel Mołdawii jest poszukiwany przez Interpol. Policjanci ustalili, że wymieniony jest poszukiwany tzw. czerwoną notą Interpolu za przestępstwo kradzieży, którego dopuścił się na terenie Mołdawii. Tam mężczyzna był poszukiwany, aby odbyć karę 3 lat pozbawienia wolności.

Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec 46-latka środka zapobiegawczego – tymczasowego aresztowania.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.