Zatrzymano przebiegłego złodzieja

Nadarzyn

Nadarzyńscy policjanci zatrzymali 26-latka podejrzanego o kradzież samochodu osobowego w Nadarzynie. Mężczyzna miał również przywłaszczyć kartę płatniczą i dokumenty. Podejrzany kupił nawet auto posługując się kradzionym paszportem.

Niezwykłą przebiegłością wykazał się obywatel Słowacji. Młody mężczyzna zaplanował rabunek i dokonał oszustwa.

Pod koniec października 2020 roku przy ulicy Mszczonowskiej w Nadarzynie doszło do kradzieży samochodu osobowego marki Volkswagen model Golf. Wraz z autem zabrano dokumenty i kartę płatniczą właściciela pojazdu.

Nadarzyńscy funkcjonariusze podczas śledztwa wytypowali, kto mógł dokonać tej kradzieży.

Kilka dni temu w Rembertowie policjanci zatrzymali 26-letniego Słowaka.

– Mężczyzna po kradzieży samochodu wykorzystał kartę płatniczą, którą dokonał dwóch transakcji. Zatrzymany posłużył się też paszportem pokrzywdzonego podczas zakupu pojazdu marki Fiat. Skradziony pojazd został porzucony przez zatrzymanego w nieznanym miejscu wraz z kartą płatniczą, natomiast paszport i prawo jazdy zostały odzyskane przez nadarzyńskich funkcjonariuszy i powróciły do pokrzywdzonego obywatela Tadżykistanu – informuje kom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Zgromadzone w sprawie materiały dowodowe pozwoliły na przestawienie 26-latkowi 4 zarzutów za przestępstwa przeciwko mieniu. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży pojazdu, dwóch kradzieży z włamaniem na konto oraz zarzut posługiwania się cudzym dokumentem – dodaje.

Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Zatrzymano przebiegłego złodzieja”

  1. paca pisze:

    Utaplac ryja w kale!!!

  2. paca pisze:

    Utaplac ryja w kale

  3. paca pisze:

    To miłe że obywatele świata odwiedzają Polskę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły