Zatrzymano parę Chińczyków. Nielegalnie przebywali w Polsce

Wólka Kosowska

Kontrola legalności pobytu w Wólce Kosowskiej zakończyła się zatrzymaniem dwojga obywateli Chin. Akcję przeprowadzili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie przy współpracy Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Białegostoku.

27-letnia kobieta jak i jej 47-letni znajomy nie posiadali ważnych wiz ani innych dokumentów, które zezwalałyby im na pobyt w naszym kraju. – W trakcie kontroli mężczyzna okazał swój oryginalny paszport, w którym na jednej ze stron widniała stampila potwierdzająca złożenie wniosku do Wojewody Mazowieckiego o pobyt czasowy, tyle że została ona podrobiona na wzór oryginalnej – informuje Dagmara Bielec-Janas z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Ponadto w miejscu zamieszkania mężczyzny znaleziono sfałszowana decyzję wojewody o udzieleniu cudzoziemcowi zezwolenia na pobyt czasowy. Wobec obywatela Chin wszczęto postępowanie o czyn z art. 270 §1 k.k.tj.: Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

47-latek przyznał się do winy. Poza tym Chińczycy otrzymali decyzje zobowiązujące do powrotu, Chinka – z zakazem ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw Schengen przez 6 miesięcy, natomiast mężczyzna na okres 2 lat.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.