Zatrzymani za posiadanie 14 kg substancji psychotropowej

Pruszków

Funkcjonariusze CBŚP i Wydziału Kryminalnego pruszkowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowej. Mężczyźni w swoim aucie przewozili aż 14 kg klefedronu.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji dotarli do informacji, z której wynikało, że na terenie powiatu pruszkowskiego znajdują się osoby, które mogą posiadać znaczne ilości narkotyków. Do działań włączyli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Efektem ich pracy było zatrzymanie dwóch mężczyzn, w wieku 21 i 40 lat oraz przejęcie aż 14 kilogramów substancji psychotropowej. Narkotyki były ukryte w samochodzie, którym poruszali się mężczyźni. W dwóch workach foliowych znajdowało się łącznie 14 metalicznych worków z zapięciem strunowym z zawartością zbrylonej krystalicznej substancji koloru biało-żółtego. Zabezpieczone substancje trafiły do Laboratorium Kryminalistycznego KSP, gdzie badania wykazały, że jest to substancja psychotropowa – klefedron.

Mężczyźni po zatrzymaniu zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie. Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej.

Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Pruszkowie zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat.

KPP Pruszków

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Zatrzymani za posiadanie 14 kg substancji psychotropowej”

  1. Daro pisze:

    20 lat za kraty !

  2. Tomasz pisze:

    Narkomany do książki i pacierza bo skończycie jak wasi rodzice w mieszkaniach w blokach jak te dziady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły