Zatrzymani za kradzież katalizatorów

Region

Policjanci z Wydziału Kryminalnego pruszkowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże katalizatorów na terenie powiatu pruszkowskiego. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty i dobrowolnie poddali się karze.

Problem z kradzieżami katalizatorów w Pruszkowie i okolicach to problem znany od dawna. Złodzieje skupili się właśnie na tych elementach układu wydechowego ponieważ znajduje się tam kilka cennych metali. Sprzedając je w skupie włomu można trochę zarobić.

W grudniu i na początku stycznia tego roku w Pruszkowie, Brwinowie i Piastowie doszło do kilku kradzieży katalizatorów z pojazdów osobowych. Pruszkowscy kryminalni, po zgłoszeniu kradzieży podjęli czynności operacyjne. W wyniku wielu analiz ustalili, kto mógł mieć związek z tym przestępstwami.

Kilka dni temu w godzinach nocnych w Brwinowie na ul. Powstańców Warszawy zatrzymali do kontroli pojazd, którym poruszał się wytypowany przez nich mężczyzna. 35-latek nie działał sam, jego „wspólnikiem” był 26-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego, który został zatrzymany następnego dnia.

W czasie prowadzonych czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci ustalili, że zatrzymani działając wspólnie i w porozumieniu dokonali łącznie sześciu kradzieży i jednego usiłowania kradzieży, katalizatorów w Pruszkowie, Brwinowie i Piastowie.

Zatrzymani usłyszeli siedem zarzutów. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali karze. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Zatrzymani za kradzież katalizatorów”

 1. poszkodowany pisze:

  Wielka ściema. Umorzone śledztwo.

 2. Hi pisze:

  Jak by nie mieli gdzie sprzedać to by nie kradli. Złodziejom trzeba pomagać Brawo bezprawie.A kto ustala prawo …????

 3. Roman pisze:

  Rozgrzac ten katalizator i wlożyc im w du….

 4. zgred pisze:

  Czy nie można wprowadzić nakazu rejestrowania wszelkich nabyć złomu miedzi, katalizatorów i wybranych przedmiotów których pochodzenie budzi wątpliwości ?

 5. PACA-n pisze:

  Skupie włomu 😂🤣

 6. Janek pisze:

  Brawo policja

 7. Marco pisze:

  Urznac skur…. jaja przy samej szyji ,gnidy

 8. gość pisze:

  za mała kara. Mnie ukradl w pażdzierniku katalizator ceramiczny z volva w Piastowie na parkingu niszcząc wydech .Sprawa umorzona .Kłopoty i koszty.Serce pęka z zalu ,że można tak dewastować .

 9. Olo pisze:

  Obciąć ręce i pozbawić prawa do renty !!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły