Zatrucie czadem w Pruszkowie

Pruszków

W środę około południa dwie osoby zatruły się tlenkiem węgla na pruszkowskim osiedlu Ostoja. Trafiły do szpitala, a straż pożarna przypomina, jak uniknąć takich niebezpiecznych sytuacji.

Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy od czytelników. – Przy ulicy Edwarda na Ostoi karetka zabrała dwie osoby, zatruli się czadem. Starsza kobieta była nieprzytomna, mężczyzna trafił na obserwację. Prawdopodobnie w wyniku zaniedbania komin w którym było palenisko był w złym stanie – czytamy w wiadomości nadesłanej na skrzynkę konktakt@wpr24.pl.

O szczegóły zapytaliśmy pruszkowskich strażaków. – Na miejscu dokonaliśmy pomiaru stężenia tlenku węgla. Dwie osoby podtruły się czadem, przebywały w dwóch sąsiadujących lokalach w zabudowie szeregowej. Mężczyzna i kobieta mieli objawy podtrucia i zostali zabrani do szpitala – mówi mł. bryg. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Jak dodaje, nie jest to pierwszy tego typu przypadek w tym sezonie grzewczym w Pruszkowie. – Było już kilka interwencji spowodowanych tlenkiem węgla. Dwa tygodnie temu mieliśmy sytuację, w której mieszkańców przed czadem ostrzegł czujnik. Do naszego przyjazdu ewakuowali się, byli świadomi zagrożenia, czekali na świeżym powietrzu. Nie ma lepszego sposobu na uchronienie się przed zatruciem tlenkiem węgla niż właśnie takie czujniki – zaznacza mł. bryg. Kroć.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Zatrucie czadem w Pruszkowie”

 1. zaniepokojony pisze:

  Czy chodzi o starszą kobietę, która dzień później zmarła w wyniku pożaru w tym samym budynku dzień później?

 2. adam pisze:

  No tak. Dwie różne sprawy:
  http://wpr24.pl/pozar-przy-ul-edwarda-sa-ofiary/

  Interwencja straży skończyła się tuż przed 22:00.

 3. Ostoja pisze:

  Nie wiecie a piszecie W tym budynku nie CHODZI o OPAŁ tam zawiodla stara instalacja którą się spaliła i ludzie potruli się palacymi sie kablami a ciało znalezione wczoraj nalezalo do kobiety a nie mezczyzny i to właśnie tam sie wszystko zaczęło i czad zatrul osoby znalezione w środę

  • Grabarz pisze:

   Czyżby pomiar stężenia tlenku węgla został sfałszowany? Strażacy kłamią? Napisz mi proszę reakcję chemiczną, z której wynika, że produktem reakcji spalania osłonek do przewodów elektrycznych jest tlenek węgla w dużych ilościach. W reakcji uwzględnij katalizatory.

 4. Ostoja pisze:

  Wadliwa stara instalacja jest przyczyna tej tragedii to przez to ludzie się w środę zatruli a dziś staruszkę znaleźli martwą i tu nie CHODZI OPAŁ

 5. adam pisze:

  Na Edwarda?
  Jest 20:43, a na ulicy od dwóch godzin trwa interwencja dwóch wozów straży. Jest namiot jakby były zwłoki. Działa też policja (chyba – cywilni).

 6. Anonim pisze:

  Efekt stosowania paliw nieekologistycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły