Zatoczka autobusowa przy ul. Sokołowskiej

Michałowice

Już niebawem przy ul. Sokołowskiej w Pęcicach wybudowana zostanie zatoczka autobusowa. To potrzebna inwestycja, biorąc pod uwagę natężenie ruchu na drodze prowadzącej do Janek.

11 października michałowicki magistrat ogłosił przetarg na budowę zatoczki autobusowej, którą zaprojektowano tuż przy rondzie w Pęcicach (u zbiegu ul. Komorowskiej, Parkowej i Sokołowskiej). Stanie ona na wysokości stacji benzynowej.

Do wykonawcy będzie należało m.in. przygotowanie terenu do budowy, wykonanie murku oporowego z balustradą, wykonanie urządzenia odwadniającego oraz oznakowania pionowego i poziomego. Kierowcy mogą liczyć się z utrudnieniami, jednak w tym miejscu dostępne są trzy pasy, które zostaną wykorzystane do zastępczej organizacji ruchu. Zatoczka zwiększy komfort pieszych, którzy będą mogli swobodnie korzystać z autobusu i bezpiecznie przemieszczać się w jej pobliżu.

Termin wykonania Urząd Gminy Michałowice wyznaczył na 35 dni od dnia zawarcia umowy, ale nie później niż do 15 grudnia 2021 roku. Na oferty wykonawców urząd czeka do 26 października.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.