Zarząd powiatu z absolutorium

Region

Na czerwcowej sesji rady powiatu pruszkowskiego radni głosowali nad absolutorium dla zarządu powiatu. Decyzja nie była jednogłośna.

Każdego roku radni oceniają, czy zarząd powiatu wywiązuje się ze swoich obowiązków. A tych na barkach zarządu jest sporo. Radni oceniają m.in. wykonywanie uchwał rady powiatu, gospodarowanie mieniem czy też wykonanie budżetu. W tym roku jedno z pierwszych głosowań nad udzieleniem absolutorium odbyło się podczas posiedzenia Rady Powiatu Pruszkowskiego, gdzie ocenie został poddany zarząd ze starostą Krzysztofem Rymuzą na czele.

Zarząd absolutorium otrzymał, ale głosowanie nie było jednogłośne. Za udzieleniem absolutorium głosowało 18 radnych, a przeciw było ośmiu.

– Chciałbym serdecznie pogratulować wszystkim radnym dobrze wykonywanej pracy w 2019 r. Dziękuje za pozytywne głosowanie i udzielenie absolutorium zarządowi i mam nadzieję że w 2020 r. zasłużymy na państwa zaufanie – powiedział po głosowaniu Krzystof Rymuza, starosta pruszkowski.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.