Zapuszczają wąsy. W szczytnym celu!

Brwinów

Listopad to miesiąc profilaktyki chorób, które dotyczą mężczyzn. Aby zachęcić do badania się i troski o zdrowie burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński i jego zastępcy będą... zapuszczać wąsy.

W tej lekkiej i zabawnej formie chcą dotrzeć do panów i przekonać ich, że warto się badać. To część kampanii społecznej, której celem jest profilaktyka męskich chorób, takich jak rak jąder czy prostaty. Pierwsze z tych schorzeń najczęściej dotyka młodych mężczyzn w wieku od 14 do 34 lat. Drugie zazwyczaj atakuje po 45. roku życia. Co ważne, obie choroby można wyleczyć. Muszą być jednak zdiagnozowane w początkowym stadium.

Właśnie o tym jak ważne jest podejmowanie wczesnego leczenia i świadomość jak dbać o zdrowie organizatorzy akcji chcą mówić przez cały nadchodzący miesiąc. A wspólnie z nimi włodarze Brwinowa: Arkadiusz Kosiński, Sławomir Walendowski i Jerzy Wysocki. Wszyscy trzej przez najbliższe 30 dni solidarnie będą zapuszczać wąsy i przejdą badania profilaktyczne. – Akcja Wąsy skierowana jest do mężczyzn, ale to panie często dają nam ten decydujący impuls do działania. Prosimy je o zachęcenie panów, np. mężów, ojców czy dorosłych synów, aby przebadali się jak najszybciej, bez odkładania sprawy na kolejne miesiące. Teraz jest na to dobry moment, aby udać się do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić o skierowanie na badanie poziomu PSA – mówi Sławomir Walendowski.

Oznaczenie poziomu PSA możliwe jest poprzez pobanie krwi i jest bardzo wiarygodnym wskaźnikiem pod kątem raka prostaty. W ramach ogólnopolskiej akcji przeprowadzane są bezpłatne badania USG jąder (dla mężczyzn do 45 roku życia) oraz poziomu PSA (dla mężczyzn po 45 roku życia). Najbliższe planowane są w Warszawie 23 listopada (Plac Unii City Shopping, ul. Puławska 2, w godz. 11-20) oraz 14 i 15 grudnia 2019 (Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1).

Więcej informacji o kampanii, w tym podpowiedzi jak i gdzie się badać – znajdziecie tu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Zapuszczają wąsy. W szczytnym celu!”

  1. ciotka marianna pisze:

    To znaczyć może, że burmistrz Brwinowa dorósł już na tyle, że z „Arka” – hi hi hi, robi się wreszcie Arkadiusz. Późno, bo późno, ale zawsze…Brawo!!!

  2. Szymek pisze:

    A może powiecie ile trwa czas oczekiwania na no usg jąder nie mówiąc o usg prostaty? Problem tkwi nie w obawie czy wstydzę wśród mężczyzn bo to się szybko zmienia a w kolejkach do specjalistów co skutecznie zniechęca do zapisywania się do jakiegokolwiek lekarza…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły