Zaprojektują ścieżki rowerowe

Pruszków

Urząd miejski w Pruszkowie szykuje się do budowy nowych ścieżek rowerowych. Najpierw powstanie ich projekt. Zwycięzcę przetargu na jego wykonanie poznamy prawdopodobnie na początku grudnia.

Brak zintegrowanego systemu tras to jedna z głównych bolączek użytkowników jednośladów w Pruszkowie. Pierwszy krok aby to zmienić został wykonany. W ciągu najbliższych 12 miesięcy powstać ma dokumentacja projektowa dla przedsięwzięcia. O tym, kto ją przygotuje zdecyduje przetarg.

Co w nim zapisano? Procedurę podzielono na dwie części „A” i „B”. Pierwsza obejmuje północną część miasta i cztery trasy. Nr 1 to szlak ulicami Waryńskiego (od Promyka do Elektrycznej), Bohaterów Chłopskich (od Elektrycznej do Konrada Kurca), Elektryczną (od Waryńskiego do rzeki Utraty), Mostową (od rzeki Utraty do Długiej), 3 Maja (od Ciechanowskiej do Mostowej). Łączna długość to 1800 m. Nr 2 ulicami  3 Maja (od Konrada Kurca do Warsztatowej), Warsztatową (od 3 Maja do Długiej). W sumie 1160 m. Nr 3 ulicami Zdziarską (od Długiej do Tuwina), Korczaka (od Zdziarskiej do Nałkowskiej) i Marii Dąbrowskiej do granic miasta. Ta ścieżka to 2040 metrów. I nr 4 czyli ulice Staszica (od. Akacjowej do Sienkiewicza), Sienkiewicza (od Staszica do Kościuszki). Razem 1330 metrów.

W części „B” przetargu dokumentacja powstanie dla południa. Ścieżka nr 1 przebiegać będzie Al. Wojska Polskiego (od Przyszłości do Plantowej). To szlak o długości 1060 metrów. Nr 2 ulicami B. Prusa (od Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej do Poznańskiej) i Bohaterów Warszawy (od Poznańskiej do granicy miasta). W sumie 1550 metrów. Nr 3 rozpocznie się w Al. Armii Krajowej (od Lipowej do Ireny), a następnie ulicami Lipową (od Armii Krajowej do Kopernika), Kopernika (od Lipowej do Bolesława Prusa. Będzie mieć długość 1650 metrów. Ostatnia ścieżka, nr 4, poprowadzi ulicami Kraszewskiego (od Lipowej do stacji WKD), Ewy (od stacji WKD do Andrzeja), Andrzeja (od Ewy do Armii Krajowej). Łącznie 470 metrów.

Projekt ma być gotowy w ciągu jedenastu miesięcy od momentu podpisania umowy. A zaproszony do jej podpisania zostanie ten z oferentów, który zaproponuje najkorzystniejsze warunki i najniższą cenę. Na propozycje urząd miejski w Pruszkowie czeka do 20 listopada.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.