Zapomnieli o pasach, dostali mandat

Region

Jak wypadła akcja „Pasy” na drogach powiatu pruszkowskiego? Policjanci zatrzymali 58 kierowców, którzy nie przestrzegali przepisów dotyczących zapinania pasów bezpieczeństwa.

Brak zapiętych pasów to jedno z najczęstszych wykroczeń. Policjanci na każdym kroku podkreślają o konieczności ich stosowania, jednak nie wszyscy kierowcy uwzględniają te apele. Według statystyk pasy zdecydowanie poprawiają bezpieczeństwo. W przypadku kolizji mogą nas uchronić przed obrażeniami.

Jednak nie wszyscy kierowcy zapinają pasy. Najlepiej świadczy o tym przeprowadzona w czwartek, 17 marca, akcja „Pasy”. – Przez cały dzień odnotowaliśmy 92 wykroczenia na terenie powiatu. 58 z nich dotyczyło jazdy bez zapiętych pasów. W tym gronie znalazło się pięciu kierujących pojazdami ciężarowymi. Dodatkowo warto wspomnieć, że policja zatrzymała jedno prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę – mówi asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Niezapięcie pasów grozi mandatem w wysokości 100 zł. Dodatkowo na konto kierowcy zapisywane są dwa punkty karne. Mimo to policja często trafia na prowadzących, którzy o zapięciu pasów zapomnieli. Tłumaczą, że chcieli podjechać do pobliskiego sklepu bądź spieszą się. Wynik jednodniowej kontroli daje do myślenia. – Odnotowaliśmy 58 przypadków niezapiętych pasów. W mojej opinii jest to duży wynik. Ciągle powtarzamy, informujemy o konieczności zapinania pasów. Takie akcje prowadzimy już w szkołach, aby uświadamiać dzieci i kształtować w nich taki nawyk. Pasy muszą zapinać zarówno kierowcy jak i pasażerowie – tłumaczy asp. Kańka.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.