Zapewnić młodzieży najlepsze warunki

Pruszków

Odpowiednia infrastruktura to połowa sukcesu, drugą stanowi właściwy system szkolenia. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie chce stworzyć uczniom jak najlepsze warunki do rozwoju. Dyrektor placówki ma gotowy plan na sukces, ale konieczna jest ciężka praca i zaangażowanie wielu stron.

Nauka i sportowa pasja – czy można je pogodzić? Z pewnością tak, ale wymaga to ogromnego poświęcenia i zaangażowania. Pół dnia w szkole, później trening i powrót do domu późnym wieczorem. Młodzi sportowcy muszą być wytrwali, ale wielu z nich w pewnym momencie mówi „stop”. 

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie stara się wychodzić naprzeciw uczniom i pozwalać im na realizację oraz doskonalenie pasji. – Bez wątpienia mamy najlepsze obiekty sportowe w województwie mazowieckim i musimy je w pełni wykorzystać. Chcę stworzyć Szkołę Mistrzostwa Sportowego. Dla młodzieży to jest taki plus, że w takim przypadku nie ma minimalnej liczby uczniów. Można stworzyć nawet klasę 16-osobową. Naszym zadaniem będzie zapewnienie uczniom bardzo dobrych warunków do nauki i trenowania – mówi Łukasz Borkowski, dyrektor placówki.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego to zdecydowany krok do przodu. Większe możliwości, postawienie akcentu na rozwój sportowy, ale potrzebne są solidne fundamenty. – Musimy stworzyć cały system w oparciu o kluby, które istnieją na terenie Pruszkowa. To musi być jedność. Obie strony muszą ściśle współpracować i szkolić zgodnie z systemami polskich związków sportowych. Dopiero wówczas będziemy mogli powiedzieć, że mamy prawdziwą szkołę sportową – tłumaczy dyrektor placówki.

Pruszkowska szkoła zamierza poszerzać swoją ofertę. – Od września br. funkcjonuje Szkoła Mistrzostwa Sportowego w piłce nożnej w Pruszkowie. W kolejnych latach chcemy rozszerzyć naszą ofertę o koszykówkę. Myślimy również o siatkówce, sportach indywidualnych, wśród których dużą rolę przykładamy do pływania – przedstawia Borkowski.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.