Zaniedbane cielaki w Państwowym Instytucie Badawczym

Raszyn

We wtorek 30 kwietnia Fundacja Animal Rescue Polska interweniowała w Falentach w Instytucie Technologiczno-Przyrodniczym Zakład Doświadczalny. Chodziło o pomoc zwierzętom gospodarczym.

Informacje o zaniedbanych cielakach przekazali mieszkańcy, a o pomoc w interwencji zwróciło się OTOZ Animals. – Po przyjechaniu na miejsce zgłoszenia, zetknęliśmy się z ogromnym zaniedbaniem i gruntownym naruszeniem praw zwierząt. Zwierzęta chore, niektóre bez dostępu do wody, cielęta nie leczone z przewlekłym zapalenie płuc i oskrzeli. Warunki utrzymania dają wiele do życzenia. Martwe cielę leżące gdzieś z boku przykryte plandeką oraz cielę bez racicy, które podobno miało trafić do sprzedaży. Na miejscu lekarz weterynarii współpracujący z Animal Rescue Polska podjął działania w celu ratowania zwierząt u których stwierdzono zagrożenie życia lub zdrowia. Dzięki współpracy Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych z Nowego Dworu Mazowieckiego mieliśmy zapewnione wsparcie transportowe i logistyczne oraz dalszą, całodobowa pomoc przy ratowaniu tych zwierząt. W czasie interwencji mieszkańcy zaczęli przekazywać nam informacje o zakopywaniu martwych zwierząt na terenie instytutu – informują członkowie Animal Rescue Polska.

Na miejscu wspólnie z pracownikami działali policjanci wraz z technikiem kryminalistyki oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii z Pruszkowa.

Sześć cieląt zostało odebranych z Instytutu. Dwa z nich były tak wycieńczone, że nie mogły samodzielnie chodzić. Siódmy cielak był bez stopy. Ze względu na zakażenie i stan zapalny lekarz zdecydował o humanitarnej eutanazji zwierzęcia.

– Zbieramy pieniądze na leczenie, utrzymanie i pokarm zastępczy dla cieląt. Potrzebujemy pilnie preparatu Laktomilk. Kontakt 792-112-222. Chętnych, którzy chcą zakupić preparat prosimy o wysyłkę na adres Animal Rescue Poland ul. Sobieskiego 72b, 02-930 Warszawa. Możemy również odebrać w okolicach Warszawy. W tym celu prosimy o wcześniejszy kontakt pod wskazany powyżej numer telefonu – podkreśla Animal Rescue Polska.

Fundacja prowadzi zbiórkę na leczenie zwierząt.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Zaniedbane cielaki w Państwowym Instytucie Badawczym”

 1. Ewa pisze:

  Wszyscy Panowie profesorowie pracujący dla /w Instytucie, łącznie z dyrektorem Zakładu Doświadczalnego w Falentach

  mgr inż. Andrzejem G. (znalezione dane pełne na stronie Instytutu) , mam nadzieję spala się ze wstydu i poniosą konsekwencje.

 2. spacerowicz pisze:

  GDZIEŻ SĄ PAJACE OD ZWIERZĄTEK obrońcy rozmaitych amstaff’ów!?!?!?

 3. KP pisze:

  Qźwa, jak to ocenić. I to mają być naukowcy? Przecież tam byli profesorowie, studenci i co? Nic nie widzieli? Wszystkich tych idiotów bez empatii natychmiast wyp….ć na bruk.

 4. silver pisze:

  Będą leczyć cielaki, by i tak je potem zabić?
  Nie lepiej od razu skrócić cierpienia i od razu uśpić? Przecież to zwierzęta hodowane na rzeź.

 5. Wacek pisze:

  Nie rozumiem tej zbiórki. Za wszystko powinni zapłacić dyrekcja i pracownicy instytutu. Jeśli nie, to sprawa do sądu i licytacja. Dla czego społeczeństwo ma ponosić koszty za ich kryminalne działania?

 6. Aneta pisze:

  Powinny głowy poleciec a nie państwo finansuje instytut

 7. ola pisze:

  oby pracownicy instytutu i ich dzieci doświadczyły tego samego co te zwierzęta !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły