Zanieczyszczone powietrze na Mazowszu

Region

Jest mroźna temperatura. Pogorszyła się jakość powietrza. Odczyty ze stacji pomiarowych informują o zanieczyszczeniu powietrza w regionie.

We wtorek 19 stycznia znacznie pogorszyła się jakość powietrza w mazowieckich powiatach m.in.: pruszkowskim i grodziskim. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 24.00.

Podczas podwyższonego zanieczyszczenia powietrza należy ograniczyć spacery na zewnątrz. W wolnej przestrzeni nie powinny przebywać dzieci, młodzież, kobiety w ciąży, seniorzy, osoby chore krążeniowo i na choroby układu oddechowego. Podczas przekroczenia norm związanych z zanieczyszczeniem powietrza należy ograniczyć uprawianie sportu na zewnątrz. Osoby chore powinny mieć przy sobie leki oraz stosować się do zaleceń lekarzy. Podczas przekroczenia poziomu zanieczyszczeń nie należy palić papierosów.

W sytuacji pogorszenia stanu zdrowia należy skontaktować się z lekarzem.

Podczas przekroczenia poziomu zanieczyszczeń warto ograniczyć podróżowanie samochodem i przesiąść się do komunikacji miejskiej.

Poniżej odczyty z kilku czujników z naszego regionu


Mapa czujników dostępna tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Zanieczyszczone powietrze na Mazowszu”

  1. Grabarz pisze:

    Droga Pani Redaktor, Pani tekst pięknie wpisuje się w konwencję „jesteśmy w d… i zaczynamy się w niej urządzać”. Może zechce Pani dla odmiany popełnić artykuł o sposobach walki ze smogiem albo ekologicznego ogrzewania budynków?

  2. paca pisze:

    Pospólstwa ta tematyka nie wzrusza. Dopóki ktoś z rodziny raka nie dostanie. Włodarzy też niespecjalnie bo poprawa stanu powietrza jest b. kosztowna a inwestycje mało spektakularne. Nie będą przecież przecinać wstęgi u kogoś z powodu wymiany kopciucha. A poza tym to od sąsiada nawiewa i niech on najpierw się weźmie do roboty. A więc lepiej kolejny placyk dla dzieci otworzyć.

  3. 🤔🤔🤔 pisze:

    Piastów 160-170 od dwóch dni na czerwono powietrze przejrzyste 😂🤣 więcej węgla więcej butelek plastikowych i szmat do pieca kopciucha brud smród i ubóstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły