Zamknięte przejście, a gdzie kasa?

Brwinów

Gdzie kupić bilet na autobusy komunikacji zastępczej w Brwinowie? To pytanie pada coraz częściej po zamknięciu wejścia na peron PKP, gdzie znajdowała się jedyna czynna kasa biletowa.

W poniedziałek kolejarze zamknęli wejście na peron, ale kontener kasowy, który miał stanąć przy ul. Armii Krajowej jeszcze się nie pojawił. – Wykonawca modernizacji PKP PLK S.A. zagrodził wejście na peron PKP Brwinów, gdzie znajdowała się jedyna czynna kasa biletowa Kolei Mazowieckich w Brwinowie. Daje to obraz absolutnego chaosu nawet we współpracy pomiędzy tymi spółkami kolejowym. W efekcie, od dzisiaj na terenie Brwinowa nie ma gdzie kupić biletów na autobusy komunikacji zastępczej – ani okresowych, ani jednorazowych – napisał wczoraj na swoim Facebooku Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Dodatkowo Koleje Mazowieckie usunęły biletomaty z peronu i… klops. – Koleje Mazowieckie zdemontowały biletomaty z peronu i do dnia dzisiejszego nie postawiły ich w żadnym miejscu w Brwinowie, pomimo, że proponowałem cztery lokalizacje – podkreśla Kosiński. – Ta sytuacja tylko potwierdza moja wczorajszą bardzo krytyczną opinię na temat fatalnego przygotowania przez kolejarzy organizacji autobusowej komunikacji zastępczej na czas modernizacji linii kolejowej nr 447 – dodaje.

Skontaktowaliśmy się z kolejarzami, aby ustalić, dlaczego peron został zamknięty skoro funkcjonowała tam jedyna czynna kasa biletowa. – W związku z remontem linii podmiejskiej 447 wszystkie perony zostały wyłączone z eksploatacji – poinformował nas Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Staraliśmy się również dowiedzieć, gdzie mieszkańcy Brwinowa będą mogli zakupić bilety na komunikację zastępczą. W tej sprawie kontaktowaliśmy się z Kolejami Mazowieckimi, ale… czekamy na odpowiedź.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.