Zamieszanie wokół autobusów linii ZW. Zawieszają czy nie?

Region

Spory niepokój wśród pasażerów autobusów ZW wywołała informacja zamieszczona niewielkim druczkiem na rozkładach jazdy. A napisano tam: „Autobusy linii ZW nie kursują w okresie 2.07-31.08.2018 r.”. O wyjaśnienia w tej sprawie poprosiliśmy ZTM.

Podczas remontu podmiejskiej linii kolejowej autobusy ZW to dla wielu mieszkańców Pruszkowa i Piastowa podstawowy środek komunikacji. Zresztą swoje już raz w sprawie tej linii musieli wywalczyć. Od kwietnia trasa linii biegnie ulicami Broniewskiego, Długą, 3 Maja, Łączniczek AK, Polskiej Organizacji Wojskowej do muzeum Dulag, o co bój stoczyli właśnie pasażerowie.

Teraz szykują się do kolejnej potyczki. Na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego i na rozkładach jazdy pojawiła się bowiem informacja o tym, że autobusy linii ZW nie będą kursować w wakacje. – Od 2 lipca do 31 sierpnia linia ZW nie będzie kursowała. To temat szczególnie ważny dla mieszkańców dużej i bardzo rozległej dzielnicy Żbikowa, Gąsina, Domaniwa itd. Mieszkańcy powinni być o likwidacji ZW poinformowani jak najszybciej, by mieć możliwość interwencji w ZTM – napisała do nas jedna z czytelniczek.

Z pytaniem o zawieszenie linii ZW zwróciliśmy się do ZTM. Okazuje się, że… – Jest to błąd (informacja o wakacyjnej likwidacji kursów ZW  umieszczona na rozkładach – przyp. red.). Wynika on najprawdopodobniej z tego, jak się domyślam, że początkowo faktycznie linia ZW miała być zawieszona. Informacja ta nie została skorygowana w rozkładach – zapewnia Wiktor Paul z Zarządu Transportu Miejskiego. – Oferta komunikacyjna w czasie wakacji będzie tu taka sama, jak do tej pory – dodaje.

Pasażerów ZW możemy więc uspokoić. Autobusy będą kursować przez całe wakacje, a także dłużej, jeśli remont na podmiejskich torach złapie poślizg. – Nie mamy oficjalnej informacji o przedłużeniu inwestycji PKP PLK, niemniej gotowi jesteśmy utrzymać kursowanie autobusów linii ZW do końca prac – wyjaśnia Wiktor Paul.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.