Zamiast Wigilii dla samotnych wyjątkowa niespodzianka

Grodzisk/Pruszków

Od wielu lat w regionie organizowane były wigilijne spotkania dla mieszkańców. Pandemia koronawirusa zakłóciła jednak obchody tegorocznej imprezy. Dyrektorzy MOPS i OPS przygotowali jednak wyjątkowe niespodzianki dla mieszkańców z regionu.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. To wyjątkowy czas. Dla osób potrzebujących i samotnych okres ten może być jednak trudny.

MOPS w Pruszkowie organizował co roku wigilie dla podopiecznych w Dziennym Domu Pomocy Społecznej. Na spotkania przygotowywano świąteczne potrawy. Uczestnicy spotkania wigilijnego wspólnie śpiewali kolędy. Stan epidemiczny w regionie uniemożliwił obchodzenie wigilii w tradycyjnej formie.

Pracownicy miejskiego ośrodka pomocy społecznej pomimo niedogodności podarują radosne święta mieszkańcom.

– Pamiętając o naszych podopiecznych, 120 osobom starszym i niepełnosprawnym korzystającym z naszej pomocy, w czwartek 24 grudnia zapewnimy dodatkowy świąteczny posiłek. Do części podopiecznych posiłek zostanie dowieziony do domu, część osób odbierze go osobiście. Mamy nadzieję, że chociaż w taki sposób nieco umilimy świąteczny czas naszym podopiecznym – mówi Teresa Kostrzewska, dyrektor MOPS w Pruszkowie. – Podopieczni naszego ośrodka, w szczególności osoby starsze, samotne i niepełnosprawne zostaną również objęte pomocą w formie paczek żywnościowych w styczniu 2021 roku – dodaje.

Grodziski ośrodek pomocy społecznej zamiast publicznej wigilii zorganizuje wyjątkowe prezenty dla mieszkańców.

– Chcielibyśmy w zamian przekazać takim osobom upominki w postaci paczek z produktami żywnościowymi. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wrócimy do tej pięknej wieloletniej tradycji zasiadania przy wspólnym stole z mieszkańcami, którzy nie mogą spędzić świąt w gronie bliskich osób – informuje Rafał Szczepaniak, dyrektor ośrodka pomocy społecznej w Grodzisku Mazowieckim. – Dziękujemy tym, którzy wspierają wszelkie akcje charytatywne, to bardzo cenne i przywraca ludziom wiarę w drugiego człowieka. Przesyłamy wszystkim, ale szczególnie osobom samotnym świąteczne życzenia i promyk nadziei, że za rok uda się złożyć sobie życzenia osobiście – dodaje.

Wigilie dla samotnych były dotychczas wyjątkowymi spotkaniami. Uczestnicy, choć najczęściej nie byli ze sobą spokrewnieni, odczuwali wspólnotę dusz. Podczas spotkań wigilijnych czuli się tak jakby spędzali święta w gronie rodzinnym.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.