Zakupów nie zrobisz też w sobotę

Region

Jeśli w sobotę 15 sierpnia planowaliście wybrać się na zakupy, to nic z tego. Wszystkie centra handlowe i markety tego dnia będą zamknięte.

Dla wielu osób brak handlowych niedziel jest sporym utrapieniem. Tymczasem zakupów w galeriach handlowych, marketach i dyskontach nie zrobimy również w sobotę 15sierpnia. Powód? Tego dnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego oraz kościelne święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ustawowo ten dzień jest wolny od pracy i obowiązuje wtedy zakaz handlu.

Jeśli planujecie wybrać się na większe zakupy to możecie to zrobić dziś. W weekend ratunkiem będą osiedlowe sklepy, gdzie za ladą może stać właściciel.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Zakupów nie zrobisz też w sobotę”

 1. paca pisze:

  Najważniejsze że sklepy z alkoholem są otwarte na okrągło. Ta podstawowa potrzeba obywateli jest wzorowo zabezpieczona dzięki właściwej polityce państwa. Sklepy w centrum Pruszkowa rozmieszczone są co 100 m a więc można się doczołgać. Zdrówko.

 2. SkromnyPastuszek pisze:

  A TAK NA MARGINESIE MÓWIĄC, dlaczego autor pisze w sposób tak manipulacyjny.
  Dlaczego nie napisze wprost,
  – NAJBLIŻSZA SOBOTA TO ŚWIĘTO, DLATEGO SKLEPY WYJĄTKOWO NIE BĘDĄ CZYNNE ?!

  • SkromnyWiesniak pisze:

   Masz racje Pastuszek, powinni tez zamknąć w święta i niedziele lokale gastronomiczne, niech wszyscy maja szanse iść do kościoła…. bo czemu jedni mogą sie w te dni bogacić a inni nie ?

  • X pisze:

   Bo to co piszesz nie jest prawdą. Gdyby biznes polegał na klepaniu grubych bab po tyłkach to taka firma spokojnie może się otworzyć tego dnia tylko b pracownikowi przysługuje dodatkowy dzień wolny do wykorzystania. Sklep natomiast nie ma prawa się otworzyć ( jeżeli nie prowadzi go właściciel).

   • XL pisze:

    Dobrze pisze, jak masz 4 knajpy i zatrudniasz 20 pracowników to dalej zarabiasz a jak masz 4 sklepy i 20 pracowników to dzisiaj i jutro siedzisz w domu. Ale podatki i koszty mamy podobne.

 3. Ogrodnik pisze:

  Jak za komuny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły