Zakup elektrobusów w regionie

Region

Grodzisk Mazowiecki, Żyrardów i Pruszków ogłosiły wspólny przetarg na dostawy sześciu elektrobusów i infrastruktury do ładowania. Zamówienie ma być zrealizowane w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Region idzie z duchem czasu i ekologii. Miasta Grodzisk Mazowiecki, Pruszków i Żyrardów zamówiły dostawę sześciu autobusów elektrycznych wraz z dodatkowym wyposażeniem, usługi serwisu naprawczego oraz szkolenia z obsługi i naprawy pojazdu. Zamawiający chcą kupić elektrobusy o długości od 8,5 do 10 m, które mieszczą co najmniej 50 pasażerów, w tym 20 na miejscach siedzących. Drzwi pojazdów mają być otwierane elektropneumatycznie do wewnątrz. Poręcze w elektrobusie powinny być żółto-jaskrawe. Okna w pojazdach powinny być przesuwne. Zamówione elektrobusy mają mieć klimatyzację.

Pojazdy mają posiadać system informacji pasażerskiej z tablicami LCD i LED, nagłośnienie, monitoring oraz ładowarki USB do urządzeń mobilnych. Karoseria elektrobusów ma być utrzymana w kolorystyce limonkowo-srebrno-grafitowej.

Pojazdy muszą posiadać silnik o mocy minimum 120 kW i mieć ograniczenie prędkości do 70 km/h. Naładowanie elektrobusów powinno trwać do sześciu godzin. Pojazdy mają szybko ładować się przy pomocy pantografu odwróconego mocą minimum 250 kW.

Postępowanie przetargowe dotyczy również dostawy stacji ładowania elektrobusów. W każdym z trzech miast pojawi się dwuwyjściowa stacja wolnego ładowania o mocy 120 kW. W Grodzisku Mazowieckim i Pruszkowie powstanie dodatkowo jednowyjściowa stacja ładowania o mocy 120 kW.

O wyborze zakupu elektobusów decydować będzie cena (60%) i kryteria techniczne (40%). W przypadku stacji ładowania zamawiający przy decyzji wezmą pod uwagę cenę (60%) oraz okres gwarancyjny (40%).

Termin składania ofert do przetargu upływa w piątek 29 stycznia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Zakup elektrobusów w regionie”

  1. Pozmaniak pisze:

    Ciekawe gdzie i kogo beda wozic takie pojazdy?

  2. Jak pisze:

    Niech wróci stary prezydent to wszystko będzie 4 razy droższe. Można Można. A ta sitwa która chce odwołać obecnego prezydenta i znowu posadzić kumpla Starzyńskiego niech pamięta że kasa pod stołem to nie wszystko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły