Zakończono budowę przedszkola w Żółwinie. Przyjdź na dzień otwarty

Brwinów

Przedszkole w Żółwinie jest już gotowe. Budynek będzie można zwiedzić 25 stycznia od godz. 10. Ponadto już teraz gmina Brwinów zapowiada kolejną inwestycję w tym rejonie. Przyszedł czas na rozbudowę szkoły podstawowej.

Kamień węgielny pod budowę przedszkola w Żółwinie został wmurowany 6 grudnia 2018 r. Nowoczesny budynek został zlokalizowany przy ul. Nadarzyńskiej 42. Posiada dwie kondygnacje. Jego powierzchnia wynosi 869 m kw. Na parterze i poddaszu znalazły się sale zajęć, sala wielofunkcyjna, sala jadalna, pomieszczenia pomocnicze: szatnie i sanitariaty, pokój pielęgniarki, logopedy i psychologa, pomieszczenia administracyjne i porządkowe, kuchnia wraz z zapleczem.

Przed budynkiem wybudowano też parking. Za budynkiem zlokalizowano plac zabaw oraz boisko wielofunkcyjne. Cały gotowy już obiekt można będzie obejrzeć 25 stycznia. – Klucze do nowego budynku burmistrz Arkadiusz Kosiński symbolicznie przekaże dyrektor Szkoły Podstawowej Marcie Szwemin o godz. 10. Zwiedzanie nowego budynku będzie możliwe do godz. 12.30 – informuje brwinowski magistrat.

Gmina Brwinów nie zwalnia tempa i przygotowuje się do rozbudowy szkoły podstawowej w Żółwinie. Przetarg w tej sprawie ogłoszono w grudniu minionego roku, swoje oferty złożyło pięć firm. Jak informuje urząd, procedura wyłonienia wykonawcy zmierza już do końca. Planowane prace obejmują m.in. budowę nowego segmentu szkoły, w którym znajdzie się sześć sal lekcyjnych, stołówka i świetlica dla dzieci młodszych wraz z umeblowaniem i wyposażeniem. Uczniowie mają rozpocząć naukę w rozbudowanej i zmodernizowanej Szkole Podstawowej w Żółwinie we wrześniu 2021 r.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Zakończono budowę przedszkola w Żółwinie. Przyjdź na dzień otwarty”

  1. Patryk pisze:

    Kur_&*a. Co musi się stać aby przy takich sprawach wyroki były odstraszające … także dla innych. Co się dzieje z tymi sądami?! Za potrącenie – zawiasy, za podrabianie podpisu pod 2mln – pewnie też zawiasy. A za batonik albo podrabiana legitymację – do więzienia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły