Zajmą się remontem kwater ofiar Powstania Warszawskiego

Pruszków

Chodzi o kwatery ofiar zlokalizowane na cmentarzu przyszpitalnym przy ul. Partyzantów 2/4 w Pruszkowie. Miasto wyremontuje i przebuduje część z nich.

To nie pierwszy już raz gdy włodarze Pruszkowa zajmują się remontem kwater ofiar Powstania Warszawskiego na terenie cmentarza tuż obok Szpitala Tworkowskiego. W 2016 r. wyremontowano pięć rzędów mogił oraz wykonano postument upamiętniający ofiary. Prace, o których mowa obecnie zostaną zrealizowane przy pomocy dofinansowania otrzymanego od wojewody – 250 tys. zł. Po zakończeniu inwestycji będzie to końcowy etap robót modernizacyjnych prowadzonych przez miasto na terenie tego obiektu. 

Według dokumentacji przetargowej planuje się wymianę betonowych obrzeży i krzyży, przebudowę całych grobów z krzyżami betonowymi, remont krzyży metalowych, czyszczenie i remont ubytków obrzeży, krzyży, płyt nagrobnych, wymianę blaszanych tabliczek. Dojścia pomiędzy rzędami będą wykonane z grysu kamiennego granitowego, a wzdłuż całej kwatery chodnika głównego pojawi się kostka kamienna z obrzeżami granitowymi. Ponadto wewnętrzny teren kwater, który jest ograniczony obrzeżami będzie obsiany trawą. Prace dotyczą kwater oznaczonych literami F, G, H, I, J, K, L i M. 

Zadanie to ma zostać wykonane do połowy września tego roku.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.