Zajazd Nadarzyński pozostał tylko wspomnieniem

Nadarzyn

Rozpoczął się proces wyburzania od lat nieużywanego Zajazdu Nadarzyńskiego. Jak informują drogowcy na jego miejscu powstanie węzeł Nadarzyn.

Dla wielu osób budynek Zajazdu Nadarzyńskiego to zwykłe „straszydło” szpecące okolice Nadarzyna, zaś dla innych to miejsce wspomnień i nostalgii. Ta potężna nieruchomość (jak na tamte czasy) została wybudowana w latach 70-tych przez Gminną Spółdzielnię Samopomoc Chłopska. Zajazd umiejscowiono przy drodze krajowej nr 8, w niedalekiej odległości od Warszawy. W latach swojej świetności był on prawdziwym wzorem luksusu i perłą architektury, bowiem niegdyś zachwycał swym nowoczesnym wyglądem.

A co można było w nim znaleźć? Między innymi: restaurację, sowicie wyposażony drink bar, pokoje noclegowe, dużą salę dyskotekową i piękny taras. Wielu mieszkańców naszego regionu z pewnością pamięta huczne i klimatyczne dancingi, które odbywały począwszy od 70-tych do połowy 90-tych. Wokół tego miejsca powstało też wiele historii – słynne „posiadówy” osób z pruszkowskiego gangu, mówiono, że zajazd podobno został spalony, rzekomo miało też tam powstać centrum konferencyjno-hotelowe. Natomiast w kwestii ciekawostek, to w tym obiekcie nakręcono kilka scen przygód porucznika Borewicza z serialu „07 zgłoś się”.

Dziś od wielu lat niszczejący budynek przestał istnieć. Zajęli się nim drogowcy, którzy rozpoczęli proces wyburzania Zajazdu Nadarzyńskiego. Wiemy już co powstanie na jego miejscu. – W ramach dostosowania drogi krajowej nr 8 do parametrów trasy ekspresowej  na odcinku Przeszkoda-Paszków, wykonawca rozpoczął wyburzanie Zajazdu Nadarzyńskiego. W tym miejscu powstanie węzeł Nadarzyn – mówi nam Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Od GDDKiA otrzymaliśmy również rysunek węzła, który można pobrać TUTAJ (format PDF).

W sieci można znaleźć wiele nagrań video, które ukazują Zajazd Nadarzyński. Oto niektóre z nich:

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.