Zainteresuj się programem rodziny zastępczej i pomóż najmłodszym

Pruszków

Dzieci to przyszłość rodziny, w której od najmłodszych lat powinny wzrastać. Niektóre z nich jednak potrzebują wsparcia i miłości. Możesz im pomóc – zostań rodziną zastępczą! Szczegółowych informacji udziela Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie.

Rodzina to podstawowe środowisko, gdzie dziecko może się rozwijać. To tam powinno czuć się bezpiecznie, kształtować swoje umiejętności i uczyć się tworzenia właściwych i trwałych więzi. Nie zawsze jednak odnajdują to wszystko w rodzinie biologicznej. Pomocą może być rodzicielstwo zastępcze.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Kandydaci na rodziców zastępczych muszą posiadać świadectwo ukończenia szkolenia. To jednak żaden problem.

Szkolenia dla kandydatów z terenu powiatu pruszkowskiego prowadzi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.
Nie musisz się martwić, że sobie nie poradzisz. Na potrzeby rodzin zastępczych i dzieci w PCPR zapewnia pomoc specjalistów takich jak: psycholog, pedagog, specjalista ds. uzależnień.

Zarówno rodzice zastępczy, jak i dzieci umieszczone w rodzinach zastępczych mogą liczyć na wsparcie specjalistów pracujących w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Na co dzień z rodzicami zastępczymi i dziećmi pracują, w ich środowiskach zamieszkania, koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej, którzy m.in.:
– udzielają pomocy w realizacji zadań wynikających z pieczy zastępczej;
– przygotowują plan pomocy dziecku;
– pomagają rodzinom zastępczym w nawiązaniu wzajemnego kontaktu;
– zapewniają, według możliwości, rodzinom zastępczym dostęp do specjalistycznej pomocy dla dzieci, w tym psychologicznej, reedukacyjnej i rehabilitacyjnej;
– udzielają wsparcia pełnoletnim wychowankom rodzinnych form pieczy zastępczej.

Więcej informacji: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie, tel. 22 738 15 01 www.pcpr.pruszkow.pl
Może i Ty jesteś komuś potrzebny?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.