Zainstalują radarowe wyświetlacze prędkości

Brwinów

W Milęcinie i w Czubinie zostaną zamontowane radarowe wyświetlacze prędkości. Na ich instalacje gmina Brwinów otrzymała środki z Mazowieckiego Instrumentu Wspierania Sołectw MIAS MAZOWSZE 2021.

Złe wiadomości dla wszystkich kierowców, którzy lubią szybką jazdę. W Czubinie i Milęcinie pojawią się radarowe wyświetlacze prędkości. To urządzenia, które dokonują pomiarów prędkości nadjeżdżających samochodów i w czytelny sposób na tablicy ledowej wyświetlają wartość. Jeśli kierowca przekroczył dozwoloną prędkość na tablicy pojawi się pulsujący czerwony napis ZWOLNIJ. Ci, którzy będą jechać przepisowo zobaczą komunikat DZIĘKUJĘ.

Montaż radarowych wyświetlaczy prędkości ma wpłynąć na uspokojenie ruchu na drogach oraz zwiększenie świadomości kierowców o prędkości z jaką jadą i wskazanie czy przestrzegają lub nie przestrzegają przepisów.

Gdzie pojawią się radarowe wyświetlacze prędkości? W Czubinie przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 720 z drogą powiatową 1509. Kolejne takie urządzenie pojawi się na drodze powiatowej 4108W (Brwinów – Milęcin – Błonie) między posesjami 36 i36A.

Montaż obu wyświetlaczy będzie kosztował około 47 tys zł. Z czego 20 tys. zł gmina Brwinów otrzymała w formie dofinansowania z Mazowieckiego Instrumentu Wspierania Sołectw MIAS MAZOWSZE 2021.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 18

18 odpowiedzi na “Zainstalują radarowe wyświetlacze prędkości”

 1. Podstawówka pisze:

  1 – nic to nie wniesie w bezpieczenstwo
  2 – wydane pieniądze
  3 – trzeba to utrzymywać, naprawiać, serwisować, regulować itp.
  4 – za 3-4 lata może wcześniej, przestaną działac i nic nie będą wyświetlać
  5 – nie mogę zrozumieć sensu montowania takich zabawek na drodze gdzie jest niebezpiecznie i ruch duży oraz ludzie bez mozgu
  6 – w prosty sposób urządzenie mogłoby przekazywać informacje do policji o przekroczeniach prędkości ale po co komu dodatkowa praca, policjanci i tak są mocno zajęci
  7 – nie wiem czy wiecie ale oficjalnie te urządzenia nie spełniają norm do wykonywania pomiarów, nie mają zezwolenia i dlatego nie można ich wykorzystywać do szczytniejszego celu
  8 – ktoś z rodziny, potomka pracownika z gminy na tym zarobi
  9 – gmina mogła by za te pieniądze naprawić oświetlenie, oznakowanie na przejściach dla pieszych
  10 – śmiać mi się chce i płakać ze rządzący w gminie brwinów mogliby się uczyć od dzieciaków z podstawówki gospodarowania bo obecnie im to słabo wychodzi ??

 2. BOGUŚzM3 pisze:

  powyżej 180 nie załącza się 😉 sprawdzałem 😉 oczywiście na niemieckim autobahnie

 3. bobik pisze:

  Są kraje, gdzie takie urządzenia są normą i ludzie jeżdżą spokojnie. A u nas zdziwienie i nowość?
  Gdzie jest policja? Na Pszczelińskiej niektórzy tak jeżdżą, że wyprzedzają na przejściach z wysepkami…
  Mimo to podoba mi się, że są światła z „radarami” i te sygnalizatory.

  • Anonim pisze:

   Tak tak ludzie jeżdżą spokojnie bo widzą na tablicy swoją prędkość. Powiem ci misiu że samochody mają coś takiego jak prędkościomierz na którym mogą sprawdzać swoją prędkość. Kupisz coś lepszego niż 40 letni maluch to zobaczysz.

 4. Brwinowianin pisze:

  Takie urządzenia powinny być na autostradach i drogach ekspresowych bo co tam się dzieje to kryminał

  • Anonim pisze:

   No a najgorsi są co co jada 90 i nagle bez kierunkowskazu zmieniają pas gdyby jedziesz legalne 140 – bo w telewizji się nasłuchał że wolno to bezpiecznie. Najlepsi są ci co jada 180 i więcej bo oni wiedzą że jakby odwalili taki numer jak ten jadący 90 to umrą więc nie stwarzają niepotrzebnego zagrożenia.

   • Brwinowianin pisze:

    @właśnie widzę, że reprezentujesz ten typ tępego agresywnego kierowcy, który jedzie lewym pasem z niedozwoloną prędkością pośpieszając innych długimi światłami . Tacy to najgorsze zło na polskich drogach!
    To nie są ludzie moim zdaniem tylko zakompleksione chłopki .

 5. Brwinowianin pisze:

  Takie urządzenia powinny być na autostradach i drogach ekspresowych bo co tam się dzieje to kryminał

 6. Juzek pisze:

  W Parzniewie tez powinni zainstalować taki znak 🙂

 7. kierowca pisze:

  To wyrzucone pieniądze i zabawka dla dla GMINY…

 8. none pisze:

  Złe wieści? Jakie złe wieści? Wręcz przeciwnie, tacy kierowcy będą się jeszcze nakręcać, żeby mieć jak najwyższy wynik. Sam wyświetlacz jest bez sensu. Powinien być zintegrowany z radarem, który będzie robił zdjęcia tym, którzy przekroczą prędkość i wysyłał im mandaty. Tylko w ten sposób (być może) uda się takich kierowców utemperować.

  • Hbo pisze:

   Od kilku lat to jest niemożliwe, gminy nie mogą karać (za pośrednictwem straży miejskiej/gminnej). TYLKO policja. Same wyświetlacze… cena z kosmosu. Oczekiwałbym, że przynajmniej zostanie zrobiony audyt skuteczności tego rozwiązania..

   • none pisze:

    Przecież można postawić radary takie same, jak stoją obecnie przy drogach – te żółte skrzynki. I niech one robią zdjęcia (albo nie), niech ITD je obrabia (albo nie), niech wysyła mandaty pocztą (albo nie). Niestety, ale dopóki nikt nie egzekwuje przestrzegania prawa, to takie wyświetlacze nie mają sensu.

    • Anonim pisze:

     Prawda. Choć mniejszym problemem są szybko jadący a większym są wymuszający pierwszeństwo, zajezdzajacybdroge its. Ale tego automat nie wychwyci więc się każe jadących szybko z których 95% przez całe życie nie ma ani jednego wypadku. A społeczność powolnych morderców z których 99% powoduje wypadek wymuszając pierwszeństwo jeździ sobie i tworzy korki w najlepsze co chwila kogoś zabijając.

 9. dsad pisze:

  wow, na pewno blady strach padł na kierowców przekraczających prędkość, napis ZWOLNIJ jest na pewno bardzo mocnym sygnałem

  Gminie brwinów proponowałbym zainwestować jednak w naprawę obecnej turbo zużytej infrastruktury i regulację fotoradarów zintegrowanych z czerwonymi światłami, które zapalają czerwone przy jeździe 30km/h na rowerze na ograniczeniu 40 lub 50

  • none pisze:

   Popieram apel o naprawdę infrastruktury w gminie Brwinów. Jednak odnośnie radarów to chyba większość z nich stoi przy drogich powiatowych, więc to zadanie dla starostwa w Pruszkowie.

  • Anonim pisze:

   Blady strach to pada na takich co nie przekraczają prędkości. Bo najgorsi piraci którzy co prawda nie jeżdżą tak szybko jak ja tylko delikatnie o maksymalnie 30 km/h przekraczają prędkość non stop w takich miejscach wiedzac że to nie fotoradar i że mandat nie przyjdzie, to non stop odwalają wyprzedzanie pod takimi urządzeniami(bo wiedzą że zwolnisz lub nie przyspieszysz) itd. Przez to jest tam bardzo niebezpiecznie, a władza po kolejnych wypadkach obniża ograniczenia o kolejne 10 km/h a wypadków wciąż tyle samo…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły