Zagraj z Orkiestrą!

Region

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie obchodzić okrągłe 30. urodziny. Pieniądze z jubileuszowej zbiórki przeznaczone będą na zakup specjalistycznego sprzętu do diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Finał zaplanowany jest na 30 stycznia 2022 r.

Działalność WOŚP można wspierać właściwie przez cały rok, jednak największa zbiórka przypada na Finał. Zostało do niego niecałe 100 dni.

29. Finał przyniósł zawrotną kwotę ponad 210 mln zł! Mimo pandemii to rekordowa zbiórka. Dzięki niej fundacja mogła zakupić urządzenia do oddziałów dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy (m. in. zestawy endoskopów laryngologicznych, egzoskopy, lasery diodowe).

Najbliższy finał to jubileuszowa 30-tka. Tematyka tegorocznej zbiórki to wzrok. Bez niego trudno jest funkcjonować, a jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata. Bardzo ważna jest zatem szybka i wczesna diagnoza oraz podjęcie leczenia. Do tego niezbędny jest nowoczesny sprzęt, którego brakuje w polskich placówkach. Tym bardziej, że specjaliści coraz częściej zwracają uwagę na krótkowzroczność dzieci, związaną z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych.

Sztaby WOŚP rekrutują już wolontariuszy. Aby zostać wolontariuszem, należy się zarejestrować – online lub osobiście, w siedzibie sztabu. Poniżej lista zarejestrowanych sztabów z naszego regionu.

Sztab nr 6341 – Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki
Sztab nr 4998 – ZSO im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie
Sztab nr 275 – Nadarzyński Ośrodek Kultury
Sztab nr 1028 – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi
Sztab nr 5174 – Podkowiańskie Liceum Ogólnokształcące nr 60
Sztab nr 916 – Zespół Szkół nr 1 w Pruszkowie
Sztab nr 3284 – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Pruszkowie
Sztab nr 6251 – Centrum Sportu Raszyn

Po więcej szczegółów klikajcie tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 48

48 odpowiedzi na “Zagraj z Orkiestrą!”

 1. Luna pisze:

  Ofsik spadaj

 2. trybun ludowy pisze:

  JAK CO ROKU, KIEDY TYPEK W CZERWONYCH PORTKACH WYRYWA OSTATNIE GROSZE OD NAIWNYCH STARUSZEK NA SWOJE OSOBISTE DROBNE POTRZEBY, ZWIĘKSZAM KWOTĘ MOJEGO CO NIEDZIELNEGO DATKU NA TACĘ DLA PROBOSZCZA. OD STYCZNIA BĘDĘ RZUCAŁ ZWIĘKSZONĄ KWOTĘ 200 ZŁOTYCH, Z UWAGI NA INFLACJĘ. KOMUNIŚCIE OWSIKOWI ANI GROSZA.

  • Anonim pisze:

   Skąd wiesz jakie gacie ma twój proboszcz? Czyżby następny zaraz został zesłany na Dominikanę aż sprawa przycichnie?

 3. Gggg pisze:

  Róbta co chceta

  • paca pisze:

   Jurek mówi. PiS stosuje.

   • Episcopus cracoviensis pisze:

    Jurek natychmiast Świętym,

   • Paca ma kaca pisze:

    Nie kojarzę żeby PIS taplal się w błocie, chlal i brał narkotyki i wrzeszczał j.. ć i się nie bać… Ani wzorem Palikota w 2010r. na Krakowskim Przedmieściu sikał do zniczy, tworzył krzyż z puszek po piwie lech i krzyczał,, jeszcze jeden”

    • Anonim pisze:

     Oczywiście że nie kojarzysz bo nie chcesz skojarzyć oczywistych faktów.

     • Paca ma kaca pisze:

      No popatrz nawet nie przypuszczałem, ze pijana hołota, która w 2010 r sikała do zniczy i lżyła zmarłego prezydenta, miała coś wspólnego z PiS, tego to by nawet Urban nie wymyślił, może ewentualnie gazeta gówniana

   • paca najlepiej robi 🍦 pisze:

    paca ciepły chłopcze wróciłeś już od Turka z Hamburga .

 4. Agata pisze:

  Ostatnio na scenie w Warszawie zapowiadał TUSKA!!! Nie dla tego Pana!! To polityk totalnych!!! Nie dla demoralizacji młodych ludzi na jego spendach!!! Ostatnio tak klął na swoim festiwalu…

  • Anonim pisze:

   Prawda bo cała Polska to nie przeklina. Sam przeklinałem bo zawsze uważałem że tak mówią młodzi, bo tak się posłuchałem. Przestałem dopiero gdy zacząłem słuchać polityków, wtedy zrozumiałem że przekleństwa to język PiSu, kaczki i jemu podobnych. Os tej pory nie przeklinam.

   • Fref pisze:

    A jak, najbardziej kulturalna jest Marta Lempart z hasłem wyp… ć. Ośmioma gwiazdkami (***** ***) posługuje sie pewnie tylko PiS, po niej samą kulturę reprezentują inni, bo PO to przecież partia milosci, co potwierdził niejaki profesor bez matury.

    • Anonim pisze:

     W jaką dyskusje chcesz mnie wciągnąć? Ja nie przeklinam bo przekleństwa to język PiSu.
     To że ktoś inny np. politycy PO albo postawione pod ścianą kobiety, czasem przeklnie, bo sytuacja tego wymaga nic tu nie zmienia. Jak widzę twoją starą pod lasem to też stwierdzam, że o dz…ka stoi pod lasem, nie dlatego bo przeklinam tylko dlatego że czasem trzeba nazwać rzeczy po imieniu.

     • Fref pisze:

      Do Anomim
      Jak widzę twoją starą stojącą przy drodze to stwierdzam, że to dz.. wka stoi przy drodze

 5. robot pisze:

  Ale ujadanie. Hahaha ?To pewnie tacy kolesie którzy obklejają swoje rzęchy kotwicami i wywożą śmieci do lasu.
  Brawo Jurek. Jesteś Wielki.

  • Anonim pisze:

   Dokładnie oni są biedni i szukają wymówek żeby nawet kilku złotych nie dać tam gdzie potrzebami. Żyjemy w państwie bezprawia i PiSu, gdyby Jurek robił cokolwiek źle to by go dojechali po tysiąckroć jak każdego kto im nie pasuje i choćby delikatnie narusza choćby najgłupsze ich przepisy. Ale jak widać Jurek jest czysty i działa starannie, legalnie i w słusznym celu i się zwyczajnie nie da.l mu nic zarzucić.
   Gdyby można było zorganizować zrzutkę i bezkarnie kraść z niej miliony to już dawno istniałaby „Narodowa zrzutka imię Kaczki, Sasina i zera”.

   • Papa cardinale pisze:

    Jurek Santo Subito

   • Agata pisze:

    Te pieniądze w dużej części idą na koncerty, spędy na których jest demoralizowana młodzież, polewana wodą po tańcach w błocie… na każdym z tych koncertów jest rozstawiony namiot sekty Harry Kriszna, której członkiem był Owsiak.. Mamy tego dość!!! Do tego wspiera Niemca, króla Europy, totalnych!! Wspieram Caritas, bo oni najlepiej wspierają potrzebujących i nie biorą 5% na swoje cele jak Owsiak!!

    • Anonim pisze:

     To w jakim procencie idą na koncerty to widać akurat i czy to jest duży czy mały procent to każdy może sobie sam ocenić. Dodatkowo Woodstock nie jest finansowany z pieniędzy wrzucanych do puszek w trakcie finału tylko z darowizn przekqzanych na ten cel.
     Co do tego ile bierze karitas to ciężko powiedzieć bo nie publikuje tak dokładnych zestawień jak WOŚP, więc ciężko to precyzyjnie porównać. To że ktoś wyda 1 mln nacele statutowe nic jeszcze nie mówi, bo za 1 mln można kupić np. 3 maszyny albo 2 maszyny zostawiając wyższa marzę producentowi który w jakiś zawoalowany sposób ci się odwdzięczy. Owsiakowi można ufać dlatego że PiS go nie awidzi i gdyby tylko z orkiestrą cokolwiek było nie tak to już dawno by zrobili mu polowanie na czarownice. Natomiast Caritas jest przyjacielem PiSu, a przyjaciołom PiSu to wszystko można po znajomości wybaczyć jeżeli tylko za dużego szumu medialnego z tego nie będzie.

 6. jakus pisze:

  Nigdy nie daję złamanego grosza dla owsiaka. NIGDY!

  • Anonim pisze:

   Wiem, dalej jesteś biedny i żyjesz z zasiłków to nie potrafisz wspomóc tych którzy naprawdę mają ciężko w życiu i potrzebują leczenia, twoje lenistwo cię nie usprawiedliwia choć w twojej głowie wystarczy żeby nic nie robić i cieszyć się z socjalu.

   • Tw Ketman pisze:

    Niestety nie każdy dostaje resortową ubecką emeryturkę,

    • Anonim pisze:

     Naprawdę PiS już ci tak głowę wyprał że wierzysz że pieniądze można dostać tylko bo kaczor wypłaci komuś ubecka resortowa emeryturę? Gdy ty marnowałeś czas i zlopales piewsko ja pracowałem i dlatego ty jesteś biedny i nie stać cię na wsparcie potrzebujących, a nie dlatego że nie dochapales się ubeckiej emerytury o której tak marzysz ty twój stary, twoja stara i cała reszta szlaufow z którymi mieszkasz w kurnej hacie wieśniaku.

     • Tw Ketman pisze:

      Do anonim
      juz jakbym cię platfusie kultury nauczył, widać, że jesteś typowym burakiem, fanem PO, prymitywem,który nie ma za nic kultury ale czego wymagać od kogoś takiego

     • Tw Ketman pisze:

      Do anonima
      Dla ciebie ubeku Pan Jarosław Kaczyński i zmien płytę bo nudzisz stary klamocie a twoich żałosnych starych i ciebie mam w d.. ie, możesz mnie cmoknąć tylko umyj się żebym syfa nie złapał, trypra albo coś innego

   • Agata pisze:

    Te pieniądze w dużej części idą na koncerty, spędy na których jest demoralizowana młodzież, polewana wodą po tańcach w błocie… na każdym z tych koncertów jest rozstawiony namiot sekty Harry Kriszna, której członkiem był Owsiak.. Mamy tego dość!!! Do tego wspiera Niemca, króla Europy, totalnych!! Wspieram Caritas, bo oni najlepiej wspierają potrzebujących i nie biorą 5% na swoje cele jak Owsiak!!

    • Anonim pisze:

     Na koncerty o których mówisz (poza finałem WOŚP) nie idzie ani złotówka z kasy wpłacanej na finał WOŚP , bo celem tych pieniędzy jest wspieranie służby zdrowia, organizacja szkoleń, sfinansowanie finału WOŚP itd. Jeżeli chciałbyś sfinansować Woodstock (teraz pol and rock) to nie wrzucasz kasy do puszki tylko musisz zrobić darowiznę specjalnie na ten cel. Dziwne że jako hater tego nie wiesz, szczególnie że WOŚP jest bardzo transparentny w tym obszarze?

 7. Jan pisze:

  Nie chcemy lewackiej ideologii która reprezentuje ten Pan!!!

 8. ? pisze:

  Już pędzę

 9. mango pisze:

  Nigdy nie dawałem, nie daję i nie dam ani 5 groszy na drobne potrzeby pajaca w czerwonych portkach. Tak już mam.

  • Anonim pisze:

   Wiem, dalej jesteś biedny i żyjesz z zasiłków to nie potrafisz wspomóc tych którzy naprawdę mają ciężko w życiu i potrzebują leczenia, twoje lenistwo cię nie usprawiedliwia choć w twojej głowie wystarczy żeby nic nie robić i cieszyć się z socjalu.

   • Paca ma kaca pisze:

    Widać, że bardzo was w tej całej partii bolą takie programy socjalne, bo za rządów tej kiepskiej PO jedyne co potrafiliście gadać to
    ,,piniedzy ni ma i nie będzie”.

    • Anonim pisze:

     Teraz za to jest dobrobyt że hoho. Kasa jest na wszystko a WOŚP stał się niepotrzebny bo nie musimy zbierać kilkudziesięciu milionów bo nasze bogate państwo ogarnia te rzeczy… Tylko wiemy że tak naprawdę nie.

   • Agata pisze:

    Te pieniądze w dużej części idą na koncerty, spędy na których jest demoralizowana młodzież, polewana wodą po tańcach w błocie… na każdym z tych koncertów jest rozstawiony namiot sekty Harry Kriszna, której członkiem był Owsiak.. Mamy tego dość!!! Do tego wspiera Niemca, króla Europy, totalnych!! Wspieram Caritas, bo oni najlepiej wspierają potrzebujących i nie biorą 5% na swoje cele jak Owsiak!!

 10. Anonim pisze:

  Znów jelenie będą zbierać na nieroba.

  • Anonim pisze:

   Pomyliłeś się to nie jest zrzutka na pisowska inwestycje gdzie idą miliardy, a dalej nawet dziury w ziemi nie ma.

   • Gggg pisze:

    Ale dobrze, że za rządów PO powstała elektrownia atomowa, nie przeszkodziło to Platfusowym mianować prezesa, który to pobierał kaskę za nieistniejący obiekt,w latach 2007-2015 a Tusk bełkotał, że do 2020 roku powstanie w Pl atom, ale ten człowiek w życiu prawdy nie powiedzial. Za rządów tej żałosnej Platformy to hipotetycznie nawet kopalnie złota były by nierentowne, rządy fachowców ? ?

    • Anonim pisze:

     Fajnie że to poruszyłeś. A teraz jest PiS i spółka dalej funkcjonuje obsadzona ludźmi PiSu. Za rządów PiSu koszty funkcjonowania tej spółki zaczęły przekraczać 100 mln zł rocznie czyli więcej niż w którymkolwiek roku za czasów PO. Czy mam rozumieć, że PiS po prostu pokazał, że PO miało spoko pomysł ale wprowadzili swoją sztandarowa poprawkę „tu da się ukraść więcej nie robiąc nic więcej”.

    • Anonim pisze:

     Hmmm… aktualnie z tego co wiem plan na zbudowanie elektrowni atomowej jest na 2030 rok. Czyli mamy jeszcze 9 lat. W ile lat od utworzenia spółki miała powstać elektrownia atomowa? PO pracowało 8 lat, PiS nie zamknął tej spółki i przerzuca przez nią więcej kasy niż po kiedykolwiek przez kolejne 6 lat. To daje już 14 lat prac po których PiS nic nie ogarnął i mówi o kolejnych 9 latach które są mu potrzebne. No to widać PiS jest dwa razy bardziej nieudolny w tym temacie… tylko dlaczego w takim razie pobiera za to dużo więcej pieniędzy i rozdaje swoim ludziom w tej spółce niż robiło to PO?

    • Anonim pisze:

     A masz teraz za rządów PIS jakąś rentowną kopalnie złota w Polsce? No tak boża rządów tego żałosnego PiSu nawet kopalnie złota były by nierentowne. Btw. W rozumieniu EV aktualnie pozostałe kopalnie też nie są rentowne za czasów PiSu tak jak były nierentowne za czasów Po
     Tylko PO chciało ukrócić, zmniejszyć straty, a PIS po prostu podnosi podatki i robi propagandę żebyś uwierzył że węgiel to czarne złoto, skala dopłat jest gigantyczna.

     • Gardze PO pisze:

      Rządy tej nieudolnej i żałosnej PO która twierdziła że piniendzy ni ma i nie będzie to dopiero było szyderstwo i kpina dla tego kraju, a Tusk z który w 2014 roku zapewniał, że nie wybiera się do Brukseli, był najgorszym i najbardziej nieudolny premierem w historii trzeciej RP

     • Ctre pisze:

      Do anonim
      Gdzie pszczoły tam miód, gdzie platforma tam smród

     • Gggg pisze:

      ,, tylko PO chciało ukrócic, zmniejszyć straty” ? ? (jakbym czytał propagandę gazetki Wybiórczej lub TVN, Tusku musisz ha ha) robili to umieszczajac swoich kolesi w spółkach skarbu państwa.

     • Mater nostra Romania Ecclesiea Sancte pisze:

      Anomim, kto jest twoim idolem i dlaczego jest nim Donald Tusk?

     • Anonim pisze:

      Podziękuj PO bo dzięki ich polityce PiS teraz ma co rozdawać
      Następna partia która przyjdzie jak PiS już do reszty zdemontuje i rozkradanie Polskę nie będzie miała tego konfortu.

     • Anonim pisze:

      Moim idolem nie jest Donald Tusk czemu wy w piśmie tak go kochacie i macie do niego taki szacunek że uważacie, że jak ktoś nie jest na tyle zje…bny aby dać się ogłupiać propagandzie kaczek to musi uwielbiać Tuska? Co w nim jest takiego, że uważacie go za tak wielkiego i godnego szacunku człowieka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły