Zagospodarują teren przy ul. Pani Latter

Pruszków

Pruszkowski urząd miasta poszukuje firmy, która zajmie się zagospodarowaniem zielonego terenu i budową wielofunkcyjnego boiska przy ul. Pani Latter.

Zakres inwestycji jest duży. Po zakończeniu prac dziki parking przy ul. Pani Latter zmieni się nie do poznania. Przede wszystkim powstanie tam wielofunkcyjne boisko o powierzchni ponad 530 metrów kwadratowych. Ma ono umożliwić grę w piłkę ręczną (pole z bramkami do piłki ręcznej może być wykorzystywane także do amatorskiej gry w minifutbol), koszykówkę, siatkówkę (pole do gry i słupki z siatką do siatkówki mogą być wykorzystywane także do gry w tenisa ziemnego i badmintona).

Kolejny atrakcyjny obiekt jaki pojawi się w tym miejscu to park trampolin. Zaprojektowano 14 kwadratowych miejsc do skakania i 13 w kształcie ćwiartki koła. Na nowym zielonym terenie przy Pani Latter pojawią się też m.in. drewniane tarasy, obrotowe leżaki, ławki, stojaki na rowery, kosze oraz parkowa czytelnia, czyli stalowy regał na książki. Nie zabraknie oczywiście zieleni. Posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy, a alejki zostaną wyłożone ekokratą.

Na oferty od firm zainteresowanych wykonaniem tego zadania pruszkowski urząd miasta czeka do 31 lipca. Jeśli uda się rozstrzygnąć przetarg, prace przy Pani Latter powinny zakończyć się jesienią. Dokładny termin to 30 października.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 12

12 odpowiedzi na “Zagospodarują teren przy ul. Pani Latter”

 1. głos z os. Prusa pisze:

  poza boiskiem do gry w piłkę ręczną , to całą resztę całkowicie popieram ( kto w to gra ?), ze swojej strony uważam, ze przydało by się miejsce do grilowania, chętnych by nie brakowało

 2. Jan Groszek pisze:

  A na Żbikowie nie ma boiska wielofunkcyjnego z BUDŻETU OBYWATELSKIEGO, nawet jeśli się okazało drożej to mogłoby miasto dołożyć, skoro stać na budowę w innym miejscu za całość.

  Dodatkowo na ulicy Łączniczek AK buduje się nowe blokowisko. Ten teren niedawno się zwolnił po Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i powinien być przeznaczony na usługi, których po stronie Żbikowa nie ma. Moja propozycja:
  Niewielki, piętrowy budynek na bibliotekę z kawiarnią. Obok plac zabaw.
  Biblioteka na 3-maja jest bardzo fajna, ale malutka i już pęka w szwach od nadmiaru książek. Jakiegokolwiek placu zabaw w okolicy brak, już o miejscu na kawę nie wspominając.

  W terenie do co najmniej 800 m od stacji, po stronie Żbikowa (od stacji, bo dzięki temu i skorzystają z tego mieszkańcy bąków i Gąsina), powinien być chwilowy zakaz oddawania terenów deweloperom i przeznaczanie terenu na inwestycje kulturalno-rozrywkowe.
  Spodziewałem się po nowym prezydencie, że wreszcie wprowadzi porządek z deweloperami, a tu kontynuacja polityki poprzedniego. Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie go szybko wymienić. W dodatku nie odpowiada na trudniejsze pytania w pytaniach do prezydenta. Poprzedni przynajmniej to robił.

 3. Wilku Starszy pisze:

  Hehe, a Zbikow tradycyjnie pominiety. Niech wszyscy dymaja na koniec dzielnicy na Glinki, takie rozumowanie wladz miasta. Wieloletnia indolencja w zagospodarowaniu chociazby terenow nad Utrata.

  • Jan Groszek pisze:

   Najgorsze, że Żbików ma jeszcze sporo terenów do zagospodarowania, czy po rozsypujących się kamienicach, czy pojawiają się takie okazje jak rekultywacja wysypiska i sporo zielonego terenu wokoło do zagospodarowania. Żbików, Gąsin mógłby być zieloną ostoją dla przepełnionego blokowiskami centrum Pruszkowa.
   Władze, kontynuując politykę poprzednich, oddają tereny deweloperom, na Żbików wysyłają najgorszą patologię (np. robiąc tutaj mieszkania komunalne, nie dbając o bezpieczeństwo, itd.) niż zrobić coś nowego, zaplanować Pruszków całościowo.

 4. God pisze:

  Świetnie kolejna atrakcją rekreacja do której mam kawał drogi, a mieszkam w samym centrum Pruszkowa. Zajęlibyscie się czystością w mieście, park Kościuszki to jakaś tragedia, zero kultury ludzi wychodzących z psami a co dopiero puścić dziecko na trawę. Zero organizacji moim zdaniem, w Grodzisku jest czysto i aż chce się wychodzić o siedzieć w parku .

  • Mino pisze:

   A gdzie w centrum miasta mają coś takiego postawić jak nigdzie nie ma miejsca?

   • God pisze:

    To niech się wezmą za doprowadzenie do kultury tego co już jest. Właśnie np parku Kościuszki, który jest w samym centrum, a jest bardzo zaniedbany

 5. Anonim pisze:

  Gdzie to jest? Przy nietypowych nazwach ulic podajcie chociaż w przybliżeniu lokalizację. Już wiem – Osiedle Bolesława Prusa, jak kościół przy Lidlu.

  • Maćko pisze:

   Jestem za. Oprócz pisania można też zamieścić większą mapę np. z osm.org – za darmo, bez płatnej licencji.

 6. Wpr pisze:

  Z tego co pamietam to byly konsultacje spoleczne i zdecydowana wiekszosc opowiedziala sie za urzadzebiami fo street workoutu, no ale jak widac zasada „sluchac moeszkancow” wciaz jest bardzo brana pod uwage

  • Zasmucony pisze:

   Nie rozumiem, dlaczego jest robione boisko pod grę w piłkę ręczna (nigdy nie widziałem, żeby ktoś w nią grał na takim boisku). Zamiast zrobić porządniejsze boisko do kosza lub piłki nożnej (w to gra większość ludzi rekreacyjnie). Ta sztuczna trawa jest słaba, bo wystarczy trochę piasku i robi się dosyć ślisko, a przez to nie bezpiecznie. No ale co zrobić jak za planowanie się bierze ktoś, kto nie ma pojęcia o takich atrakcjach 🙁 Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego!

   • Kk pisze:

    Nawierzchnia boiska do gry w piłkę ręczną nie nadaje się do gry w piłkę nożną. Stwarza zagrożenie dla graczy.
    I dalej, aby pograć z dzieckiem w piłkę będę jeździł do Brwinowa.
    Z tego co pamiętam, to boisko do piłki nożnej przy sp 2 było zrobione z budżetu obywatelskiego. Założenia BO mówią, ze ma być dostępne dla ogółu społeczeństwa. To dlaczego wynajmowane jest klubom sportowym i nie można z niego korzystać kiedy się chce?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły