Zagospodarują część Ogródka Jordanowskiego w Raszynie

Raszyn

Raszyński urząd ogłosił przetarg na zagospodarowanie terenu ogródka jordanowskiego, który znajduje się blisko Centrum Sportu Raszyn przy ul. Sportowej 30. Co się zmieni?

Ogródek ten, to jedno z tych miejsc, które uwielbiają mieszkańcy Raszyna. Znajduje się tam plac zabaw, sztuczna plaża oraz zadbane tereny zielone. Będzie jeszcze ładniej, a to za sprawą inwestycji jaką chce przeprowadzić urząd. Mowa o zagospodarowaniu części północnej istniejącego ogródka jordanowskiego.

Główne zmiany to budowa stref zabawowych dla dzieci, doposażenie strefy sportowej z montażem certyfikowanych urządzeń zabawowych, urządzeń sportowych oraz małej architektury. Pod urządzeniami zabawowymi wykonana zostanie wodoprzepuszczalna, nawierzchnia bezpieczna poliuretanowa, zaś pod urządzeniami siłowni – nawierzchnia żwirowa.

Na placu zaś wydzielone zostaną strefy o odmiennym charakterze. „Morska”, wyposażona m.in. w statek z wieżą, skałki wspinaczkowe, zostanie tam także zaadaptowana istniejąca plaża i oddzielona drewnianym podestem. „Archeologiczna”, wyposażona m.in. w urządzenia zabawowe o formie dinozaurów. Strefa ogólna ruchowa dla dzieci starszych z urządzeniami typu huśtawki, karuzele, balansady, domki zabawowe, bujaki. Pojawi się też street workout, zestaw fitness składający się z pionowych i poziomych poprzeczek na różnych wysokościach, przejść oraz drabinek i poręczy do ćwiczeń.

Jaki będzie zakres prac? Zagospodarowanie zacznie się od przygotowania terenu pod inwestycję, zabezpieczeniu istniejących drzew oraz demontażu wszelkich urządzeń zabawowych, ławek, koszy, tablic informacyjnych i innych elementów małej architektury. Kolejno będzie powstawać wszystko to, o czym wspomnieliśmy nieco wyżej. Dodatkowo można dodać, że przy plaży powstanie taras o powierzchni 64 m kw. i ogrodzenie z bali drewnianych.

Według zapisów w przetargu inwestycja miałaby zakończyć się maksymalnie do 31 lipca 2020 r.

Warto też dodać, że gmina Raszyn pozyskała na ten cel dofinansowanie w wysokości 656 tys. zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.