Żądali 200 złotych za skradziony samochód

Region

Dwaj mężczyźni ukradli samochód z jednej z raszyńskich ulic. Za jego zwrot zażądali od właściciela 200 złotych. Zostali złapani przy przekazaniu kluczyków do auta. Dwóm złodziejom grozi odpowiednio 10 i 8 lat więzienia.

W nocy z czwartku na piątek (16-17 września) mieszkańcowi Raszyna skradziono samochód o wartości ok. 15 tys. złotych. W piątek właściciel otrzymał telefon od złodzieja. Ten żądał 200 złotych „wykupki” za zwrot auta. Mężczyźni umówili się na przekazanie pieniędzy w Warszawie. Tam powiadomieni wcześniej policjanci z Pruszkowa przygotowali zasadzkę.

Pierwszy w ręce funkcjonariuszy wpadł 36-letni Krzysztof S., mieszkaniec Warszawy. Przyjął on od właściciela kwotę i w zamian przekazał mu mapkę dojazdu do miejsca, w którym ukrył skradziony samochód oraz kluczyki do auta. Policjanci znaleźli przy złodzieju ponad 3 gramy amfetaminy. Chwilę później zatrzymany został 23-letni Daniel W., wspólnik złodzieja, który zaaranżował „wykupkę”. Po zatrzymaniu mężczyzna twierdził, że właściciel auta był mu winny 200 złotych i w ten sposób złodziej chciał odzyskać swoje pieniądze.

Za kradzież pojazdu oraz żądanie korzyści majątkowej za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy 23-letniemu złodziejowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Jego wspólnikowi za pomoc w organizacji „wykupki” oraz posiadanie narkotyków grozi do 8 lat więzienia. Samochód wrócił do właściciela.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.