Zabytkowy pociąg nie utrudni życia mieszkańcom

Region

Zabytkowy pociąg, który w piątek przejedzie na linii średnicowej, nie spowoduje zamieszania w rozkładzie jazdy Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej. Takie zapewnienie otrzymaliśmy od PKP PLK, zarządcy torów.

– Zgodnie z rozkładem przygotowanym dla „Pociągu z ochotnikami 1920r skład nie powinien przeszkadzać w kursowaniu pociągów KM i SKM. Rozkład tych przewoźników nie będzie naruszony – poinformował nas Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.

Zabytkowy pociąg w piątek przejedzie przez powiat grodziski i pruszkowski. Zatrzyma się w dwóch głównych miastach naszego regionu. W Grodzisku trzeba się go spodziewać ok. 13.48. W Pruszkowie pociąg zatrzyma się ok. 14.43. Czytaj szczegóły.

Przejazd pociągu ciągniętego przez 98-letnią lokomotywę zorganizowało Biuro Promocji m.st. Warszawy. Okazją są obchody 90. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Jednym z partnerów akcji jest spółka PKP Polskie Linie Kolejowe.

– Przedsięwzięcie to podkreśla m.in. rolę transportu kolejowego w 1920 roku. Jest to także nawiązanie do znaczenia kolejarzy, jako grupy zawodowej, którzy aktywnie włączyli się w integrację państwa po odzyskaniu niepodległości – tłumaczy Siemieniec z PKP PLK.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.