Zabytkowy parowóz w Grodzisku i Pruszkowie

Region

Grodzisk i Pruszków dostąpią swoistego zaszczytu w najbliższy piątek. W obu miastach zatrzyma się zabytkowy pociąg.

Pociąg do Grodziska dotrze ok. 13.48. Będzie można go podziwiać przez pół godziny. Następny przystanek, którego nie ma w harmonogramie, będzie w Pruszkowie.

– To będzie tylko krótki, kilkuminutowy postój – powiedział nam Robert Trzaska z biura prasowego m.st. Warszawy.

Pociąg w piątek wyruszy ze Skierniewic, ale już w środę rozpocznie jazdę w Chabówce. Tego samego dnia dotrze do Krakowa. W nocy przybędzie do Piotrkowa Trybunalskiego a w czwartek około południa do Skierniewic. Do Warszawy Głównej pociąg ma dotrzeć w piątek ok. 15.15. Dzień później z Warszawy Wileńskiej dowiezie uczestników inscenizacji do Wołomina.

Akcja jest elementem obchodów 90. rocznicy Bitwy Warszawskiej. W 1920 roku wojska polskiego obroniły stolicę przed atakiem bolszewików. W sobotę odbędzie się inscenizacja obrazująca przebieg bitwy pod Ossowem.

Skład pociągu będzie ciągnęła austriacka lokomotywa, wyprodukowana w 1912 roku. Jeśli w trakcie drogi nie da rady, pociąg zostanie pociągnięty przez nowszą lokomotywę. W składzie pociągu będzie pięć wagonów pasażerskich, jeden towarowy, a od Skierniewic także dwie platformy zabezpieczenia wojskowego, na której będzie samochód pancerny i stanowiska karabinów maszynowych.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.