Zabierają miejsca parkingowe

Pruszków

Autobusy komunikacji zastępczej zatrzymują się na miejscach parkingowych przy ul. Staszica w Pruszkowie. Cierpią przez to mieszkańcy, którzy nie mają gdzie zostawić swoich pojazdów.

Problem z zaparkowaniem samochodu to największa bolączka dla kierowcy. Czasami pojawiają się dodatkowe przeszkody. Często niespodziewane. – Autobusy komunikacji zastępczej, chyba ZB i ZG, parkują na miejscach dla samochodów osobowych. Mieszkańcy bloku przy Staszica nie mają przez to gdzie zaparkować – napisał do nas czytelnik Michał.

Firma obsługująca linie ZG i ZB przyznaje, że autobusy parkują w Pruszkowie. – Wiemy, że w porze nocnej autobusy stoją zaparkowane w Pruszkowie, ponieważ rano większość z nich stamtąd rozpoczyna trasę. Pojazdy można spotkać wzdłuż ul. Sienkiewicza czy w zatokach przystankowych. Występowaliśmy do urzędu miasta, czy użyczy nam teren przy Sienkiewicza, gdzie ma powstać Park&Ride, ale dostaliśmy odpowiedź odmowną. Postój autobusów ZB i ZG w ciągu dnia w Pruszkowie jest dla nas niespodzianką. Nic nie wiemy na temat takich sytuacji – przedstawia Hubert Kwieciński z Europa Express.

Warto dodać, że lokalizacja linii zastępczych jest pod stałą kontrolą. – W autobusach są zamontowane sprawne GPS, dzięki którym możemy kontrolować, gdzie znajdują się kierowcy – podkreśla Hubert Kwieciński.

W ostatnim czasie autobusy komunikacji zastępczej parkują na terenie na wprost Biedronki przy al. Wojska Polskiego.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.