Zaadaptują budynek przy Warszawskiej 18a na żłobek publiczny

Milanówek

Budynek znajdujący się przy ul. Warszawskiej 18a w Milanówku zostanie zaadaptowany na żłobek publiczny. Wczoraj miasto-ogród ogłosiło przetarg w tej sprawie.

Inwestycja zostanie przeprowadzona w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. – Podpisując stosowne dokumenty, uruchomiłem procedurę przetargową na zaprojektowanie i wykonanie prac budowlanych, czyli adaptację budynku przy ulicy Warszawskiej 18a, w celu utworzenia publicznego żłobka w Milanówku – poinformował Piotr Remiszewski, burmistrz Milanówka.

Aktualnie na działce o powierzchni 1,8 tys. metrów stoi czterokondygnacyjny budynek. Niegdyś funkcjonowało w nim przedszkole. Później pojawił się pomysł, aby zaadaptować go na potrzeby Milanowskiego Centrum Kultury. Jeszcze w 2017 r. wykonano tam prace budowlane związane z termomodernizacją obiektu. Teraz pojawił się kolejny pomysł – stworzenie pierwszego miejskiego żłobka. Co więcej, milanowski urząd otrzymał na ten cel ponad 1,5 mln zł dotacji z programu Maluch+.

Opiekę w willi przy ul. Warszawskiej znajdzie 52 maluchów. Jednak wcześniej, będzie wymagała ona remontu. Główne prace budowlane będą dotyczyły wykonania wzmocnień stropów, przebudowy klatki schodowej, wyburzeń wybranych ścian działowych, skucie uszkodzonych tynków, następnie wykonanie nowych ścian działowych, tynków, gładzi, podłóg, stolarki drzwiowej.

W żłobku przewidziano cztery sale dla dzieci. W salach tych może przebywać od 10 do 16 dzieci. Wielkość sali zajęć ustalono przy wykorzystaniu wskaźnika przyjmując co najmniej 2,5 m kw. powierzchni na jedno dziecko przy zapewnionym czasie pobytu dziecka przekraczającym pięć godzin dziennie. Przygotowane zostaną więc dwie sale o powierzchniach 53,5 m kw. i 44 m kw., które pomieszczą do 16 dzieci oraz sale 30,6 m kw. i 30,2 m kw., które pomieszczą do 10 dzieci.

Opiekę w żłobku w salach dla dzieci będzie stanowić trzech opiekunów na każdą salę. W celu usprawnienia pracy w poszczególnych oddziałach i aby zapewnić dostawę posiłków dla dzieci w salach żłobkowych założono, że do każdego oddziału będzie przypisany dodatkowo jeden asystent opiekuna.

Zadanie ma zostać zrealizowane najpóźniej do 20 grudnia tego roku.

Wszelkie szczegółowe informacje znajdziecie znajdziecie tutaj, w programie funkcjonalno-użytkowym.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.