Za trzecim podejściem rozstrzygnięto przetarg na rewitalizację stawu

Podkowa Leśna

Rozstrzygnięto przetarg na kolejny etap rewitalizacji podkowiańskiego stawu. W tym przypadku sprawdziło się powiedzenie „do trzech razy sztuka”, ponieważ dwa poprzednie przetargi w tej sprawie zakończyły się fiaskiem.

Pierwszy przetarg dotyczący rewitalizacji stawu, który znajduje się w Parku Miejskim w Podkowie Leśnej, został ogłoszony na początku lipca, jedyna złożona oferta przewyższała niemal o 600 tys. zł kwotę jaką urząd zamierzał wydać na sfinansowanie tego zadania (urząd zamierzał przeznaczyć równo 1 mln zł). W drugim postępowaniu zgłosiła się ta sama firma i zaproponowała podobną kwotę co wcześniej. Oczywiście przetarg unieważniono z powodu zbyt wysokiej oferty. Jedyną zmianą była ta, że gmina dołożyła do 50 tys. zł do miliona. Trzeci przetarg zakończył się sukcesem. Co ciekawe, wygrała firma MKL-BUD, która jako jedyna składała poprzednie oferty. Kwota za wykonanie usług to niewiele ponad 1 mln 40 tys. zł.

Pierwszy etap prac będzie związany z ukształtowaniem, umocnieniem i uszczelnieniem czaszy stawu na jednym z rowów według istniejącego już projektu. Zbiornik wodny usytuowany jest na rzece Niwce. Warto też wspomnieć, że park wpisany jest do rejestru zabytków.

Etapem drugim będzie opracowanie wielobranżowego projektu technicznego budowlano-wykonawczego przebudowy stawu. Według koncepcji staw miałby stać się miejscem rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców. Obiekt miałby zostać wyposażony w pompę cyrkulacyjną, skimmer (jego zadaniem jest zbieranie zanieczyszczeń m.in. liści, glonów, nasion, pyłków), odpływy denne, filtr mechaniczno-mineralny, filtr bagienny (złoże mineralne obsadzone roślinami).

Prace w pierwszym etapie mają zakończyć się do 17 grudnia tego roku, natomiast w drugim 28 czerwca 2019 r.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.