Za nami uroczyste otwarcie sali sportowej

Grodzisk Maz.

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Leonida Teligi w Grodzisku Mazowieckim wzbogaciła się o nową salę sportową. W sobotę 11 stycznia odbyło się uroczyste otwarcie obiektu.

Nowa sala sportowa była marzeniem wielu uczniów grodziskiej podstawówki. I nie ma się co dziwić, zwłaszcza że do tej pory zaplecze sportowe „piątki” nie było zbyt imponujące. Niezbyt komfortowe warunki nie przeszkodziły jednak uczniom do odnoszenia licznych sukcesów sportowych. Zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i w grach zespołowych.

Władze Grodziska w końcu zdecydowały się na rozbudowę szkoły przy ul. Zondka. W ciągu dwóch lat udało się wybudować salę sportową. Znalazły się tu sala gimnastyczna o wymiarach pola gry 30 na 24 metry oraz mała sala do ćwiczeń o powierzchni 100 m kw. Wraz z zapleczem socjalnym i szatniami. Wraz z budową sali przeprowadzono prace modernizacyjne w budynku dydaktycznym.

Na uroczystości obecni byli m.in. wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł, starosta grodziski Marek Wieżbicki, mazowiecki wicekurator oświaty Krzysztof Wiśniewski, prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski, radni oraz przedstawiciele wykonawcy budynku.

– Dzieciaki, nawet nie macie pojęcia jaką radość sprawia mi i wszystkim radnym sprawienie wam radości. Dzisiaj w Grodzisku mamy kilkunastu wspaniałych działacz, jak założyciele Sparty, jak nasz wspaniały karateka Basiak – to są ludzie, którzy sprawili, że grodzisk jest miastem bezpiecznym, miastem radości. Bardzo mi miło, że w tak pięknym towarzystwie tą halę dziś otwieramy – mówił w trakcie uroczystości Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Przed zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami wystąpili uczniowie szkoły, którzy zaprezentowali szeroki wachlarz umiejętności sportowych. Pokazy taneczne, siatkówki, tenisa stołowego czy karate pokazały nie tylko ogrom pasji, ale również pracy włożonej w treningi.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Za nami uroczyste otwarcie sali sportowej”

  1. Brwinowianin pisze:

    W Brwnowie dzięki naszemu kochanemu burmistrzowi Kosinskiego mamy o wiele lepsza i ładniejsza hale

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły