Za kierownicą z butelką wódki

Pruszków

Policjanci zatrzymali kierowcę, który mając 1,5 promila alkoholu w organizmie zamierzał prowadzić samochód. Co więcej, mężczyzna trzymał w ręku butelkę wódki.

Do sytuacji doszło na jednej ze stacji paliw na terenie Pruszkowa. Policjanci zauważyli kierowcę, który chwiejnym krokiem szedł w kierunku samochodu. W ręku trzymał butelkę z alkoholem.

– Podczas rozmowy z mężczyzną funkcjonariusze wyczuli wyraźną woń alkoholu. Wynik badania alkomatem wykazał 1,5 promila. 42-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, za które to przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Stracił także prawo jazdy – informuje podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach i nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Za kierownicą z butelką wódki”

 1. Być może ... pisze:

  na stacji było dostępne nagranie, jak podjeżdża tym samochodem….

 2. Dolos pisze:

  Od kiedy zamiar lub niesienie flaszki jest karalne? Nie został zatrzymany w trakcie jazdy. Chyba policja przekroczyła uprawnienia, co często się zdarza. A tak na marginesie. Co z wojkiem prezydenta który spowodował kolizję po pijaku w Radomsku gdzie był radnym z ramienia PIS? Wie ktoś.

 3. Dolos pisze:

  A od kiedy zamiar jest karalny albo niesienie alkoholu.

 4. Xyz pisze:

  Zamierzał prowadzić? Pojazd nie był w ruchu? Dziwne. Dlaczego stracił prawo jazdy?

 5. Krzysztof pisze:

  I to jest prawdziwy Polak! Z rozpaczy że Pisiory doprowadzają do rujnacji ten kraj pije! A co nam zostało jak będziemy mieli drugą Grecję!

  • andrzej pisze:

   Lecz się chłoopie.Masz manię prześladowczą albo żałujesz że nie możesz kręcić lodów. Co?.

  • Anonim pisze:

   My na szczęście nie jesteśmy członkami strefy Euro, także druga Grecja nam raczej nie grozi. A poza tym kupując (drogo) alkohol na stacji, walnie przykłada się do wzrostu wpływów budżetowych z tytułu akcyzy 🙂

  • ww pisze:

   Głupio pisać na tematy polityczne w Święta. Liberaluchy a właściwie pseudoliberałowie z PO dopuścili do wyłudzenia vatu na gigantyczną skalę. W ciągu ośmiu lat przepadł jeden budżet. Przepadło około 70 miliardów. Morawiecki uszczelnił system i pieniądze są. Trzeba się cieszyć że jest lepiej i bogaciej w Polsce.

  • Wilku starszy pisze:

   Ugryź się w język chociaż w swieta

 6. ................ pisze:

  Jest ryzyko jest zabawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły