Za bilety KM kartą i przez internet

Kolej

Dobra informacja dla pasażerów Kolei Mazowieckich. Przewoźnik uruchamia system elektronicznej sprzedaży biletów. Za przejazd będziemy mogli zapłacić również kartą.

– Z myślą o wygodzie podróżnych Koleje Mazowieckie uruchomiły sprzedaż biletów przez internet. System IKM, czyli aplikacja web do zakupu biletu KM dostępna jest pod adresem bilety.mazowieckie.com.pl – informuje Donata Nowakowska, rzecznik prasowy KM. – Cała operacja jest prosta; aby dokonać zakupu biletu, użytkownik systemu IKM w pierwszej kolejności powinien podać/wybrać nazwę stacji, z której chce rozpocząć podróż, oraz wpisać/wskazać stację docelową, a następnie wybrać przycisk „Szukaj”. Po wprowadzeniu tych parametrów podróży otrzyma informację o najbliższym dostępnym połączeniu oraz o kilku następnych. Co istotne, zwłaszcza dla osób, które nie znają dostępnych w taryfie KM ofert, po wskazaniu najbardziej odpowiadającego połączenia użytkownik otrzyma dane dotyczące ofert, na podstawie których będzie mógł wybrać najkorzystniejszy cenowo przejazd – tłumaczy przedstawicielka KM.

W pierwszym etapie można nabywać bilety według taryfy normalnej, ulgowej oraz ofert specjalnych, w tym bilety: jednorazowe, strefowe czasowe, dobowe, 3–dniowe. Bilety internetowe można kupić po zalogowaniu do swojego konta (konto można utworzyć przed rozpoczęciem zakupu bądź w trakcie zakupu) lub bez rejestracji w standardowych okresach przedsprzedaży. Bilety są udostępniane podróżnym przez stronę internetową w formie pliku pdf do samodzielnego wydruku lub okazania na ekranie urządzenia mobilnego.

To nie koniec ułatwień w zakupie biletów. Dotąd aby nabyć je w pociągach konieczne było posiadanie gotówki. Teraz wystarczy karta płatnicza. – Pasażer jadący pociągiem Kolei Mazowieckich może teraz zakupić bilet na pokładzie pociągu u obsługi i zapłaci kartą płatniczą. Wdrożone rozwiązanie znacznie skraca czas odprawy nie tylko ze względu na ograniczenie obrotu gotówką, ale przede wszystkim z uwagi na krótki czas wykonania operacji, szczególnie wówczas, gdy odbywa się ona bezstykowo, czyli poprzez zbliżenie karty do modułu płatniczego terminala mobilnego – zaznacza Nowakowska.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.