Z2 zastąpi L12

Region

Piastowską linię autobusową L12 zastąpi od 3 stycznia 2011 r. linia Z2 – informuje warszawski Zarząd Transportu Miejskiego. Z2 jest linią zastępczą, która będzie funkcjonować do czasu rozstrzygnięcia nowego przetargu na obsługę linii L12.

Jak poinformował nas Konrad Klimczak, rzecznik ZTM, umowa na obsługę linii L12 obowiązuje do końca roku. Na jej obsługę w 2011 r. trzeba przeprowadzić nową procedurę przetargową. Ze względu na wybory i zmianę władz w Piastowie, nie było to możliwe przed końcem 2010 r. Prawdopodobnie Z2 będzie funkcjonować do końca lutego, a od 1 marca przywrócona zostanie linia L12.

Dla pasażerów nic się jednak w związku z tym nie zmieni: linia Z2 będzie kursować tą samą trasą i również obowiązywać będzie na niej wspólny bilet ZTM oraz wszystkie bilety obowiązujące w drugiej strefie. (ASR)

Trasa Z2:
OGIŃSKIEGO – Sowińskiego – Toruńska – al. Krakowska – Warszawska – al. Wojska Polskiego – al. Tysiąclecia – Reja – Tuwima – 11 Listopada – Dworcowa – Sienkiewicza – Orzeszkowej – OS. HARCERSKA (powrót: Harcerska – 11 Listopada – al. Tysiąclecia)

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.