XX lat samorządu terytorialnego w Grodzisku

Region

Uroczystym przywitaniem radnych wszystkich pięciu kadencji rozpoczęły się obchody XX lecia samorządu terytorialnego w Grodzisku Mazowieckim.

Uroczystość odbyła się 24 września w Sali Widowiskowej Centrum Kultury, a wzięło w mniej udział prawie 300 osób związanych z miastem.

– Powiem szczerze, że Grodzisk przebył długą drogę od 1990 roku. Z biednego, prowincjonalnego miasteczka stał się miejscem o dobrej infrastrukturze mieszkaniowej i komunikacyjnej. Jesteśmy nagradzani za rozwój i projekty, które realizujemy. To zasługa radnych i wszystkich tych, którzy samorząd terytorialny wspierali. Cieszę się zatem, że mogę uhonorować tych, którzy tak wiele zrobili dla naszej gminy – powiedział burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Najwyższe wyróżnienia, honorowego obywatela miasta Grodziska Mazowieckiego, otrzymali prof. Zbigniew Pełczyński i Ks. Prałat Lucjan Rutkowski.

Dyplomy zasłużonych dla gminy trafiły do rąk Stanisława Kaczorowskiego – Naczelnika Lokomotywowni Warszawskiej Kolei Dojazdowej w Grodzisku, który w 1981 r powołał do życia Społeczny Komitet Budowy Szpitala Zachodniego, Kazimierza Rybki i Wiktora Koziarskiego.

Uhonorowano także pamiątkowymi wydawnictwami radnych, którzy nieprzerwanie działają w samorządzie terytorialnym przez 20 lat. Należą do nich: obecny burmistrz Grzegorz Benedykcińki, Wojciech Hardt – Przewodniczący Komitetu Obywatelskiego Solidarność w latach 1989 – 90 i Henryk Tuszyński.

W trakcie uroczystości zaprezentowano archiwalia związane z „Solidarnością” i film o Grodzisku. Wieczór zakończył się występem artystycznym Jana Pietrzaka i Renaty Zarębskiej. Ostatnim akordem uroczystości była słynna pieśń autorstwa Pietrzaka do muzyki Włodzimierza Korcza pt.”Żeby Polska była Polską”.
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.