„Wysepki” zniknęły. Autostradą A2 jedziemy prosto

Region

W poniedziałek wieczorem na wysokości dawnego już Punktu Poboru Opłat na autostradzie A2 między Brwinowem a Pruszkowem odbyło się uroczyste oddanie nowego fragmentu jezdni. Od późnego wieczora kierowcy mogą jechać nim na wprost i bez ograniczenia prędkości.

Z likwidacją „wysepek” drogowcy uporali się przed wyznaczonym terminem i można potraktować to jako miły prezent na rozpoczynające się za moment wakacje. Szczególnie, że na tym odcinku autostrady A2 przestaje obowiązywać ograniczenie prędkości do 40 km na godzinę. – Zgodnie z zapowiedzią na autostradzie A2 w rejonie Pruszkowa od godzin wieczornych nie będzie trzeba już zwalniać, by przejechać przez nieczynny Punkt Poboru Opłat. Kierowcy będą mogli przejechać na wprost, dwoma pasami ruchu w każdą stronę, z dozwoloną prędkością do 140 km/h. Tak jak obiecaliśmy, PPO Pruszków nie będzie już utrudniał przejazdu podróżującym – informuje Jan Krynicki, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prace przy demontażu nieczynnego Punktu Poboru Opłat rozpoczęły się w połowie marca. Miały potrwać do końca czerwca, ale udało się je zakończyć dwa tygodnie wcześniej, tuż przed wakacyjnym szczytem wyjazdowym. W ciągu trzech miesięcy rozebrano jedenaście wysp segregacyjnych i wyremontowano nawierzchnię. – Prace związane z rozbiórką prowadzone były w centralnej części PPO i nie powodowały utrudnień w ruchu, który odbywał się dwoma skrajnymi pasami po obu stronach placu – dodaje przedstawiciel GDDKiA.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “„Wysepki” zniknęły. Autostradą A2 jedziemy prosto”

 1. cccccccccccccccc pisze:

  Byle szybciej, byle szybciej, wtedy na pewno będzie dobrze

 2. a pisze:

  Można jechać na wprost, ale zostały do rozebrania skrajne wysepki, nie wiem czy to rozbiorą.

 3. Ela pisze:

  To była jakaś paranoja. Wyprzedzało się TIRa który, na 140 km/h jechał 100 km/h, a później ten TIR wyprzedzał z prędkością 100km/h ludzi, którzy zwalniali do 40km/h.

  • Jak żyć pisze:

   No faktycznie dramat. Jak żyć?

  • Andrzej pisze:

   Ale wie pani, że ciężarówki mają ograniczenie na 90 km/h a autobusy na 100 hm/m? Szybciej po prostu nie pojadą

   • Anonim pisze:

    @Andrzej – sprawdź sobie ile faktycznie jeżdżą TiRy. Rzadko który przestrzega ograniczeń prędkości.

 4. WolF pisze:

  Zniknął czarny punkt na A2. Miło 🙂

 5. Phv pisze:

  No w końcu nie trzeba zwalniać jak debil z 230kmh

 6. Anonim pisze:

  Jednym słowem Brawo ! Nareszcie !

  • Paweł pisze:

   Brawo? Powinni nas za ten bubel przeprosić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły