Wyremontują dach w szkole

Brwinów

W zeszłym tygodniu brwinowski magistrat otrzymał dofinansowanie w wysokości niemal 140 tys. zł na remont dachu Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Inwestycja ma zostać zrealizowana w okresie wakacyjnym.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z burmistrzem gminy. Okazuje się, że dach został uszkodzony w maju przez wichury. Ponadto i tak nie był w dobrym stanie. – Na początku maja były wielkie wichury, które przeszły przez nasz rejon i wówczas zerwało nam kawałek dachu w Zespole Szkół Ogólnokształcących, czyli popularnie zwanej „dwójce”. Oczywiście zostało to prowizorycznie połatane. Natomiast dach jest leciwy, ma kilkadziesiąt lat i dojrzał już do tego żeby przeprowadzić generalny remont. Tak naprawdę w dużej części zostanie on wymieniony. Mamy wycenę ofertową na 278 tys. zł, niebawem będziemy ogłaszali przetarg w tej sprawie – tłumaczy Arkadiusz Kosiński burmistrz Brwinowa. 

W jaki sposób gmina otrzymała dofinansowanie? – Wystąpiliśmy do Ministerstwa Edukacji Narodowej, które przeznacza 0,4 proc. z subwencji na różne działania, jedne z nich to np. wypadki losowe. Mamy potwierdzenie w postaci dokumentu, że takie zdarzenie miało miejsce w naszej szkole. Chodzi o zerwania kawałka tego dachu, co mieliśmy zgłoszone do straży pożarnej. Wystąpiliśmy o to dofinansowanie i udało się nam je uzyskać. Otrzymaliśmy 138 tys. zł – wyjaśnia Kosiński.

Remont zostanie wykonany w trakcie wakacji. Jak podkreślił burmistrz w rozmowie z naszą redakcją nie przewiduje, by inwestycja przedłużyła się do roku szkolnego. Jej zakończenie będzie planowane w okolicach sierpnia, ponieważ planowane prace nie są skomplikowane.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.