Wypompowywał szambo na… pole

Grodzisk Maz.

Do sytuacji doszło w miniony poniedziałkowy wieczór. Strażnicy miejscy patrolując ul. Jowisza w Kozerkach ustalili miejsce wylewania nieczystości. Okazało się, że to jeden z mieszkańców pompował szambo na pole.

Podczas patrolowania ul. Jowisza strażnicy poczuli odór szamba niosący się po okolicy. Znaleźli miejsce, w którym ktoś wylewał szambo. – Okazało się, że mieszkaniec Kozerek pompował szambo na pole, od co najmniej roku, o czym świadczył przygotowany sprzęt oraz brak pokwitowań pozbywania się nieczystości ciekłych – informują strażnicy.

Sprawcę wykroczenia ukarano mandatem w wysokości 1000 zł.

Strażnicy miejscy z Grodziska Maz. przypominają, że podczas kontroli właściciel/użytkownik nieruchomości ma obowiązek okazania na miejscu dokumentów potwierdzających wywóz nieczystości, co wynika z Uchwały NR 146/2017 Ray Miejskiej w Grodzisku Maz. z dnia 28 marca 2015r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 20

20 odpowiedzi na “Wypompowywał szambo na… pole”

 1. Ms pisze:

  Ciekawe czy smieci palił , bo jsk szambo pompowal to i smieci w piecu bym typowal

 2. Paweł pisze:

  Facet wylewał przez rok ścieki komunalne na pole, a dostał mandat 1000 zł. Toż to śmiechu warte. Minimum 10000 zł powinien dostać i powinni mu tą pompę zarekwirować. No, ale to Polska kraj absurdów, gdzie upośledzonego umysłowo za kradzież roweru zamyka się w więzieniu albo c(w)elebrytę który potrącił na pasach kobietę się uniewinnia, bo nie wiadomo jak szybko weszła na pasy.

 3. ToTylkoJa pisze:

  Mandat tysiąc złotych to jak zachęta dla innych mieszkańców okolicznych wsi, tak się robi biznes w wielkim świecie PiS. Chamy z miasta i tak to co urośnie zjedzą,..

 4. Hihi pisze:

  Wilku Starszy niech się wypowie on będzie wiedział co i jak i kto to był i jaka kara i ile wylewał on rozwieje nasze wątpliwości
  Wilku gdzie jesteś ??? Bez Ciebie jesteśmy głupi .

  • Wilku Starszy pisze:

   Jedyne co mam do powiedzenia w tej sprawie to ze rece sie same w piesci zaciskaja, gdy widze nizej komentarzach ludzi, ktorzy usprawiedliwiaja takie zachowanie, ze to nic takiego i kiedys tak robiono i sie nic nie dzialo.
   Kiedys wielu rzeczy nie robiono i jakos sie zylo. Nie dezynfekowalo sie ran, nie myto rak przed posilkiem itd. Kiedys nie znano szamba, chodzilo sie walic kloca za stodole.
   Tylko to ze kiedys sie tak robilo, to nie znaczy ze to bylo dobre i nalezy to kontynuowac.
   Panu o nicku lolomii z checia wyleje szambo pod oknami albo nakarmie salata z nawozonej tak dzialki, a potem zrobie mu pogadanke z argumentami jakich tutaj uzyl.

 5. Kontestator pisze:

  Ale mandat!to kpina!to pewnie urzędnik wilku starszy ustalał jego wysokość!

 6. Daro pisze:

  Andrzej z koparki z Kludna też tak pompuje.

 7. Zen pisze:

  Na Gąsinie też leją szambo… ale straż mieska niema czasu się przechadzać bo wlepia mandaty za parkowanie

 8. Sefler pisze:

  Myślałem że takie sprawy tylko w brwinowskiej rumunii.

 9. Dr.Huckenbush pisze:

  Za karę powinno się teraz wylewać szambo na jego posesję do końca roku…..

 10. lolomii1 pisze:

  za komuny pamiętam co drugi sąsiad wylewał szambo na pole i nikt nie podnosił alarmu, a jeszcze powiem że wręcz przeciwnie, po za darmo pole nawoził

  • MJP pisze:

   Wiesz dlaczego uciekinierzy z Korei Północnej mają pasożyty w organizmach? Bo władza nawozi pola uprawne ściekami z komunalki. A jeżeli w twojej okolicy za komuny było to powszechne zjawisko to…Gratuluję i proponuje się przebadać. Nie możesz nawozić pół na których rośnie pokarm dla człowieka ściekami z komunalki. 1000zł kary? Jak ja nienawidzę tego kraju właśnie za takie rzeczy… Człowiek powinien zapłacić przynajmniej 100000zł jeżeli robił to od roku + przymusowa edukacja i prace społeczne.

   • lolomii1 pisze:

    to nie komunalka, tylko prywatne odchody z wyselekcjonowanych czystych dup. Dziś Ci ludzie nadal żyją i mają ponad 85 lat, więc mieli jak widać zdrowe organizmy.
    Powim więcej, Ty na GMO itp krócej będziesz żył niż Ci , którzy nawozili pola swoimi odchodami

    • Wro pisze:

     Dokładnie. GMO, słabej jakości jedzenie z glutenem, szczepienia i leki to dużo większe zło niż nawóz na polu.
     I na marginesie – pasożyty i bakterie ma każdy z nas.

     • Paweł pisze:

      Ale mi argument. Czyli jak np. rolnik ma tasiemca (hipotetycznie) i wyleje takie fekalia z jajami tasiemca i nawiezie tym pole, a potem to co tam urośnie sprzeda i Ty to kupisz i zjesz i zagnieździ ci się w organizmie tasiemiec, który potrafi osiągnąć rozmiar kilku metrów(!) to wszystko ok tak? Albo jak ci w takiej kapuście ktoś sprzeda jaja glisty ludzkiej i ty to zjesz? I co uznasz, że to nic wielkiego tak?!

   • M pisze:

    100% racji. Trzeba tepic takje zachowania

 11. Dhc pisze:

  Mandat 1000 zł…
  Szambo wywala się raz na miesiąc, koszt koło 200 zł. Co daje nam +-2400 rocznie

  Czyli nasz pan zaoszczędził w okolicach 1400 zł. Nadal się opłaca

  • Algorytm pisze:

   Ale gość na bank nie miał szamba o poj. 120 m3 tylko pewnie jakieś 10 m3 więc oszczędność marna 😉

   • slawek03100 pisze:

    Nie ma znaczenia jakiej wielkości ma zbiornik, średnio na rodzinę czterosobową zużywa się 6-10m3 czyli od 150-200zł miesięcznie. Jest do przodu.

    • TenSamCoTy pisze:

     10m3 – koszt w granicach 160-180 PLN
     180*12=2160
     mandat 1000… nadal taniej wylewać na pole…
     od ponad roku, a tak na dobrą sprawę nikt nie wie jak długo pole było podlewane wcześniej…

     Można?
     Można!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły