Wyniki konkursu na projekt przedszkola

Michałowice

W Michałowicach powstanie energoefektywne przedszkole. Gmina ogłosiła konkurs na projekt nowoczesnej placówki. Komisja konkursowa przyznała dwie nagrody główne.

Nowe przedszkole powstanie w Michałowicach w rejonie ulic Szkolnej i Raszyńskiej.

Pod koniec 2020 roku władze gminy ogłosiły konkurs na projekt nowej placówki. Do konkursu zgłoszono 56 prac. W czwartek 17 grudnia komisja wskazała projekty, które wygrały w konkursie. Sąd konkursowy przy wyborze zwycięskich prac kierował się względami architektonicznymi, przestrzennymi, funkcjonalnymi i energoefektywnymi.

Sąd konkursowy nie przyznał I nagrody pieniężnej ze względu na wyrównany poziom prac i występujące w projektach błędy, które można jednak poprawić na dalszym etapie. Nie dotyczyły one jednak rozwiązań architektonicznych i funkcjonalnych.

Uczestnicy konkursu opracowywali projekty energoefektywnego przedszkola wraz z zagospodarowaniem terenu wokół placówki.

Sąd konkursowy przydzielił II nagrodę pracowni 2pm Piotra Musiałowskiego z Warszawy. W składzie grupy autorskiej byli Michał Adamczyk, Szymon Chwazik, Piotr Musiałowski i Karol Perkowski. Architekci z Warszawy otrzymali 6 głosów oraz tyle samo punktów. Ich projekt charakteryzował się prostą formą dopasowaną do lokalizacji oraz funkcjonalnością. Komisja doceniła także koncepcję zagospodarowania terenu wokół placówki. Grupa 2pm otrzymała nagrodę w wysokości 21 tys. zł brutto.

Sąd konkursowy przydzielił także II nagrodę grupie projektowej Alicji Rudowskiej z Warszawy, Pameli Krzyszczak z Siedlec i Martyny Dryś z Gryfic. Komisja przyznała paniom 5 głosów i tyle samo punktów. Projekt stworzony przez kobiecą pracownię cechował się delikatną architekturą, wpisującą się w okoliczną architekturę, oraz funkcjonalnością. Komisja doceniła także zaproponowaną koncepcję zagospodarowania terenu wokół budynku przedszkola. Panie projektantki otrzymały nagrodę w wysokości 21 tys. zł brutto.

Nowe przedszkole będzie zbudowane zgodnie z projektem pracowni 2pm ze stolicy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Wyniki konkursu na projekt przedszkola”

  1. raz pisze:

    a to nie jest tak, ze pachecka i spolka uwalila 2 latat temu projekt grabki, a nowe przedszkole by juz stalo?
    Tak jak w przypadku alei kasztanowej?

    • Grabarz pisze:

      Niestety uwalili projekt Lidla w Komorowie. Gdyby nie Pachecka i spółka nowy market już dawno by stał. Mam bezsenne noce z powodu braku Lidla w Komorowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły