Wynajem samochodu w Warszawie – jaki to koszt?

Art. Sponsorowany

Wynajem samochodu nie jest już usługą kierowaną wyłącznie dla osób zamożnych. Duża konkurencja sprawiła, że oferty są różnorodne, dostępne dla wszystkich. Jaki jest koszt wynajmu samochodu w Warszawie?

Od czego zależy cena wynajmu

Cena wynajmu samochodu uzależniona jest od wielu czynników. To, jakiej klasy i model auta wybierzemy oraz na jak długi termin – ma największy wpływ na cenę. Większość wypożyczalni oferuje podstawienie auta na lotnisko, a także ubezpieczenie pojazdu. Warto wybierać firmę, w której wszystkie koszty znane są już w momencie rezerwacji. W przeciwnym razie mogą czekać nas niespodzianki. Niektóre wypożyczalnie ustanawiają limit kilometrów, po przekroczeniu, którego konieczna jest dopłata. Carfree.pl nie wymaga wpłaty kaucji, a całkowite koszty znane są jeszcze przed odbiorem auta.

Koszty dodatkowe

Osoby korzystające z dodatkowego wyposażenia auta, jak: GPS, czy fotelika dziecięcego, muszą spodziewać się niewielkiej dopłaty. Dodatkowa opłata zostanie naliczona także za pozwolenie na wyjazd zagraniczny. Auto przed odbiorem należy uważnie obejrzeć, gdyż za usterki, które nie zostaną wpisane w protokole odbioru, może zostać naliczona kara. Podobnie klient dopłaci za oddanie zabrudzonego pojazdu czy przekroczenie warunków umowy. Ponieważ odbieramy auto zatankowane, stan paliwa przy zwrocie powinien być identyczny – w przeciwnym razie również będziemy musieli dopłacić.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Co warto wiedzieć o wypożyczaniu samochodów w Warszawie? Koszt wynajmu auta na kilka dni to wydatek niższy niż wielokrotne przemieszczanie się taksówką. Jednak warunkiem, by nie przepłacać, jest uważne przeczytanie umowy i przestrzeganie regulaminu wypożyczalni. Dzięki temu unikniemy naliczenia kar za ich przekroczenie. Wyjazd zagraniczny oprócz zgody wypożyczalni, może wymagać wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Jest to ważne, gdyż może uchronić nas przed partycypowaniem w kosztach naprawy w wypadku kolizji.

Wynajem samochodu w Warszawie jest dostępny dla każdej kieszeni. Warunkiem jest przestrzeganie warunków umowy i zwrot auta w takim samym stanie, w jakim je otrzymaliśmy.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.