„Wymiana ciepła” już w najbliższy weekend!

Akcja charytatywna

To już trzecia edycja „Wymiany ciepła”, czyli oddania niepotrzebnej nam ciepłej odzieży zimowej. Na miejscu każdy może też wybrać coś dla siebie. W tym roku na wymianę zaplanowano trzy weekendy.

Drugie życie dla ubrań, które bezużytecznie leżą w naszych szafach, to idea wpisująca się w zasady działania Jadłodzielni. Czyli dzielenia się tym, czego mamy w nadmiarze. W tym wypadku chodzi właśnie o zimową odzież.

Czyste i ciepłe ubrania będzie można przynieść w najbliższy weekend do Jadłodzielni przy ul. Kraszewskiego. Na placu pojawią się specjalne wieszaki. Organizatorzy szczególnie apelują o przynoszenie odzieży męskiej. Te rzeczy, które nie znajdą nowego właściciela, zostaną przewiezione do noclegowni. Oczywiście wybrać coś dla siebie może każdy. – Celem akcji jest aktywizacja obywateli, a jej hasłem przewodnim „podaj dalej” – mówi Beata Pawełczyńska ze Stowarzyszenia Powszechnych Inicjatyw Społecznych Jaspis.

„Wymiana ciepła” w sobotę i niedzielę będzie trwać w godz. 10.00-17.00. Kolejne terminy akcji to 20-21 listopada i 22-23 stycznia 2022 r.

Akcję patronatem objął starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.