Wykonawca żłobka wybrany

Milanówek

Urząd miasta w Milanówku rozstrzygnął przetarg na adaptację willi przy ul. Warszawskiej na pierwszy miejski żłobek. Prace wkrótce rozpoczną się.

O zlecenie ubiegały się dwie firmy. Pierwsza wyceniła swoje usługi na ponad 2 mln zł, druga zaproponowała 1 mln 854 tys zł i to właśnie tę ofertę milanowscy urzędnicy uznali za najkorzystniejszą. Szczególnie, że na utworzenie pierwszego miejskiego żłobka miasto uzyskało dofinansowanie z rządowego programu „Maluch+”. Wysokość dotacji to 1,5 mln zł.

Placówka powstanie w willi przy ul. Warszawskiej. Budynek jest własnością miasta i jeszcze do niedawna miał służyć działalności kulturalnej. Ostatecznie zdecydowano jednak, że inne potrzeby mieszkańców są ważniejsze. Stąd pomysł na utworzenie tam żłobka.

Prace przy adaptacji obiektu wkrótce ruszą. Termin ich zakończenia to 20 grudnia tego roku. Pierwsze maluchy znajdą tam opiekę na początku przyszłego roku. Żłobek przyjmie 52 dzieci w czterech grupach wiekowych, w tym najmłodsze dzieci w wieku od 6 do 12 miesięcy.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.