Wykazali się umiejętnościami

Region

Uczniowie pruszkowskich szkół wykazali się w 7. edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Słoneczna Zakładka”. Zdobyli drugie i trzecie miejsca, a także wyróżnienia.

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Moja Mała Ojczyzna”. Zainteresowanie było ogromne, ponad tysiąc uczniów z krajów: Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Estonii, Kazachstanu, Macedonii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Węgier i Włoch.

Do 2011 roku konkurs był lokalnym wydarzeniem. W 2012 włączono go do unijnego projektu „Art of the book”, wtedy udział wzięli młodzi artyści z pochodzący z czterej różnych państw. Finał tegorocznej edycji konkursu odwiedzili m.in. ambasadorzy Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Słowacji oraz zastępca dyrektora bułgarskiego Insytutu Kultury w Warszawie.

Prace oceniano w wielu kategoriach ponieważ ich ilość była ogromna. Jak informują organizatorzy projekty były na wysokim poziomie. Dobrymi wynikami mogą pochwalić się uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie. W kategorii generalnej dla specjalnych ośrodków drugie miejsca zdobyli: Marcin Waniak i Bartłomiej Jędrzejczyk, zaś trzecie: Piotr Milczarek, Michał Milczarek i Michał Kalitowski. Nie mniejszym osiągnięciem może pochwalić się Jakub Wiaderny, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie, który w kategorii „Polska” do 12 lat został wyróżniony.

Organizatorami tegorocznej edycji konkursu byli: Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, Bułgarski Instytut Kultury w Warszawie, Słowacki Instytut Kultury w Warszawie i Biblioteka Publiczna w Ursusie.

Prace będzie można obejrzeć w styczniu 2016 roku, w Bibliotece Publicznej w Ursusie.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.