Wygraj książkę na jubileusz szkoły

Pruszków

Tradycja, historia, tożsamość i wielu wybitnych absolwentów. 3 grudnia Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych będzie świętował obchody 95-lecia. Z tej okazji wydano książkę o historii placówki, którą można wygrać w naszym konkursie!

Placówkę powołano w lutym 1921 roku podczas zjazdu Stowarzyszenia Mechaników Polskich w Ameryce, a we wrześniu naukę w Szkole Rzemieślniczo-Technicznej w Pruszkowie rozpoczęło 57 uczniów. Przez lata przeszła wiele zmian, ale zawsze związani z nią byli wyjątkowi ludzie. Na kartach historii zapisali się olimpijczycy i medaliści zawodów na szczeblu krajowym.

W początkach istnienia placówka stawiała na rozwój rzemieślniczo-techniczny, obecnie na pierwszym planie znajduje się sport. 3 grudnia wszyscy, którzy czują się związani z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Sportowych będą mogli spotkać się podczas uroczystych obchodów 95-lecia. Początek uroczystości o godz. 11.00 w kościele św. Józefa Oblubieńca przy ul. Helenowskiej 3. Później wszyscy przeniosą się na teren MOS.

Z okazji jubileuszu wydano książkę „95 lat działalności Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie”, której autorem jest Bogusława Kępkowska. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy specjalny konkurs! Do wygrania książka o historii placówki mieszczącej się przy ul. Gomulińskiego. Co trzeba zrobić, aby zdobyć egzemplarz? Wystarczy w czwartek, 1 grudnia, o godz. 12.00 przysłać maila na adres: konkurs@wpr24.pl. W tytule maila należy wpisać „Książka 95-lecie”. W wiadomości trzeba podać imię, nazwisko oraz telefon kontaktowy.

ZWYCIĘZCA:

Włodzimierz Gawryszewski

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.